7ایده ی مهم برای طراحی اتاق نشیمن از داستان های روزانه
نکاتی برای جدا کردن طرح زمین های باز، دستکاری تلویزیون و بیشتر

1. در فضاهای جمع و جور، نور و هوا را حفظ کنید:

اگر دیوارهای اتاق نشیمن شما پتانسیلی برای ایجاد این حس که به سمتتان می آیند را دارند، رنگ آن ها را به صورت طبیعی نگه دارید، دکوراسیون اتاق را پراکنده کنید و بیشتر وسایل بزرگ را در کنار رنگ های طبیعی ویوار قرار دهید. این مورد، دید بازی را به شما می دهد.
2. از یک قفسه برای تعیین فضا در یک طرح باز استفاده کنید:

طرح های باز مزیت های زیادی دارند، اما شما از نظر دیداری و فیزیکی هنوز هم تغییر و تفکیک عملکردها را خواهان هستید. چه کسی می خواهد حس کند که دارد در اتاق نشیمن غذا می خورد؟ یک ترفند ساده، استفاده از یک قفسه در پشت کاناپه برای ایجاد منطقه ی حائلی می باشد.
3. از جمع کردن آن نترسید:

اجازه دهید که عملکرد اتاق نشیمن شما، طرح و تزئین مبلمان را به شما دیکته کند. در اینجا، یک گفتگوی آرامش بخش بین دوستان و اعضای خانواده است، از اینرو، گروه های مختلفی از صندلی های راحتی در داخل آن قرار داده شده اند.
4. پس زمینه را رنگ آمیزی کنید تا زمانیکه تلویزیون خاموشاست آن را استتار نمایید:

چه کسی دوست ندارد که در اسکرین بزرگ تلویزیون در اتاق نشیمن برنامه تماشا کند؟ اما زمانیکه تلویزیون خاموش است، برخی از مردم متوجه می شوند که یک مستطیل مشکی بزرگ، سبب حواس پرسی آن ها می شود، و سایر دکوراسیون را از چشم می اندازد. یکی از ترفندهای موجود، رنگ زدن فضای پشت صفحه ی تلویزیون به رنگ تیره است،بطوریکه وقتی تلویزیون خاموش است، آن را استتار نماید.
5. دیوار بالای عکس ها را برای برجسته کردن سقف بلند رنگ کنید:

سقف های بلند هم می توانند خوب و هم بد باشند. یک اتاق با فضای اضافی قطعا زیباست، اما گاهی اوقات ارتفاع بیشتر می تواند اتاق را به غار تبدیل کند. مالک این خانه طراحی را انجام داد که چند ترفند را شامل می شد. با توجه به رنگ آبی بالای عکس ها، ارتفاع سقف به یک ویژگی قابل توجه تبدیل می شود، در حالیکه رنگ اندکی گرما به آن می بخشد.
6. تکه های مبلمان را با هم ترکیب کنید تا موارد انعطاف پذیری را ارائه نمایید:

بخش های بزرگ، تکه های بزرگی هستند که اتاق را پر می کنند و فضاهای زیادی برای نشستن دارند. اما همیشه بهترین گزینه برای اتاق نشیمن نمی باشند. داشتن انعطاف پذیری بیشتر، برای افرادی که گاهی اوقات مشغول آن می شوند، بسیار مهم است. در اینجا، وسایل نشستن تکی- مثل صندلی ها، تخت خواب، را می توان چرخاند تا مهمانان را ببینید و در صورت لزوم بلند شوید.
7. پیش بروید:

تلویزیون را در بالای شومینه قرار دهید. گذاشتن یا نگذاشتن تلویزیون در بالای شومینه، یک موضوع مهم است. اما با گفتن این مورد ریسک می کنم که، هر یک از موارد طراحی باید به صورت موردی انجام شود. در این اتاق نشیمن با طراحی باز، که در دره ی یوکای کالیفرنیا وجود دارد، به نظر من این مورد امکان پذیر است.
در ابتدا، مبلمان به اندازه ی کافی عقب می رود تا مقدار زیادی از زاویه ی نامناسب پنهان کند. سپس، مورد مهم که منظور تلویزیون است، را می توان به راحتی از قسمت های دیگر اتاق تماشا کرد- بویژه در موقعیت هایی که دور هم جمع می شویم مثل پخش برنامه های ورزشی، که برخی از مردم می پرند و می دوند و می چرخند در حالیکه دیگران به بازی چشم دوخته اند. علاوه براین، در این حالت، صاحب خانه قصد حرکت دادن تلویزیون به یک مکان مناسب را دارد، اگر عادت هایی برای تغییر سبک وجود داشته باشد، آن را به سمت چپ شومینه انتقال می دهد.


امتیاز این مطلب:
به اشتراک بگذارید :
مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید Click here to cancel the reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

loader....