چگونه یک مبل تخت خواب شو انتخاب کنیم
انتخاب یک مبل تخت خواب شو لزوما یک انتخاب ساده ای نیست، چراکه انواع مختلفی از مبلمان تخت خواب شو در بازار وجود دارد و باید امکانات کاربردی آن ، میزان صرفه جویی در فضا برای اتاقهای کوچک و درنهایت راحتی استفاده آن در هنگام خواب و بیداری مورد توجه قرار بگیرد.

تخت خواب شوهای ساده ( فوتون ها)

ساده ترین نوع تخت خواب شو، تخت خواب شوهایی هستند که به شکل نیمکت می باشند، یعنی یک فریم چوبی یا فلزی که یک تشک روی آن قرار گرفته است.


وقتی تکیه گاه این مبل در حالت بسته است، تشک هم نشمین و هم پشتی را پوشش میدهد و هرگاه که تکیه گاه این مبل درحالت باز قرار بگیرد تشک به صورت کامل باز شده و فقط نقش تشک را بازی میکند.
مدل سنتی

این مدل از تخت خواب شو ها در واقع یک تشک دونفره می باشد که برروی یک فریم چوبی سوار شده اند و فریم به گونه ای است که کل ترکیب شبیه مبل هم می باشد. شاید این مدل بیشتر شما را یاد سفره خانه ها بیندازد ، هرچند که در این مدل خبری از کوسن های مبلمانی نیست اما این مدل ها برای اتاق هایی با فضای غیر رسمی خیلی مناسب است.
تشک های پشتی دار
این فکر در مورد مبل های خوابیده به ذهن شما می آید تشک توسط یک پارچه ضخیم اطراف را پر کرده است.این اتاق ها نیاز به فضای بیشتری برای باز کردن تشک دارد.
قسمت خواب تشک انواع مختلفی دارد راحتی بسیار به سازنده بستگی دارد پس اگر این تشک به صورت روزانه استفاده می شود بهترین آن را خریداری کنید کاناپه هایی که برای خواب استفاده می شود فنر هایی دارند که احساس راحتی به شما منتقل می شود وقتی روی آن دراز می کشید.
تخت باز شو
یک تشک از زیر مبل بیرون می آید شما میتوانید از آن به عنوان تخت دو قلو استفاده کنید یا تشک پایینی بالا می آید و هم سطح قسمت دیگر می شود البته باید فضا مورد استفاده را در نظر بگیرید چون این تشک سبک خواب راحتی ایجاد میکند و هم به عنوان مبل راحت است با تنظیمات مختلف شما می توانید آن را به صورت مبل خانگی تنظیم کنید.
سایر موارد مهمی که بایستی در نظر بگیرید.
علاوه بر اینکه راحتی و زیبایی مبل تخت خواب شو مهم است شما بایستی به مواردی نظیر اینکه چگونه میخواهید از آن استفاده کنید ؟ چه زمانهایی میخواهید از این مبل جهت خوابیدن استفاده کنید و یا اینکه فضای شما برای این چنین مبلی چقدر است.
چگونه از آن استفاده شود؟
آیا مبلی است که در اتاق نشیمن است یا در سالن مهمان ها؟ اگر در اتاق نشیمن است راحتی اولویت دارد انتخاب یک کوسن می تواند به راحتی کمک کند.
چه میزان برای خواب استفاده میشود؟
اینکه به چه میزان میخواهید از این مبل استفاده کنید میتواند در انتخاب شما تاثیر گذار باشد
به عنوان مثال اگر قرار است هفته ای یکبار روی این مبل بخوابید تشکهایی که با هوا پر شده اند گزینه مناسبی نمی باشد و رد عوض تشکهایی از جنس نرم میتواند گزینه شما باشد.
چقدر اتاق بزرگ است؟
لازم نیست هر موقع بخواهید مبل را به تخت تبدیل کنید وسایل زیادی را جا به جا کنید تخت های باز شو فضای زیادی را درگیر میکنند هنگامی که به تخت تبدیل می شوند.
مبل های خوابانده راه حل خوبی هستند اگر شما اتاق مهمان مخصوص ندارید شما باید اولویت های خود را مشخص کنید آیا ساختار مبل مهم است یا راحتی خواب؟


امتیاز این مطلب:
به اشتراک بگذارید :
مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید Click here to cancel the reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

loader....