انواع تشک های خواب

در طول زندگی خواب یکی از مهم ترین نیازهای انسانی است.به طوریکه خواب راحت و خوب خوابیدن تاثیر زیادی در زندگی شاد و سالم و پر انرژی دارد.

انسان حدود یک سوم عمر خود را خواب است و بنابراین باید شرایط مطلوبی برای استراحت کردن داشته باشد.و عوامل زیادی در راحت خوابیدن تاثیر دارد که بستر خواب (تشک) یکی از آن هاست.

انواع تشک

1.تشک فنری:ساده ترین نوع تشک می باشد این تشک برای افراد سن پایین یا دارای وزن کم مطلوب است.این تشک نسبت به تشک های دیگر قیمت کمتری دارد.این تشک ارتجاعی می باشد و وزن را در سطح تشک پخش می کند.

اجزای آن مشکل از فنر بافریم یا بدون فریم 2 در 2 سانتی متر است که روی آن موکت و اسفنج و پارچه چسبیده است که در آخر با دستگاه دور دوزی دوخته می شود.

فنریی

2.تشک طبی:تشک های طبی سفت هستند.تشک طبی هم دارای فنر است و هم بدون فنر اما در هر دو صورت سفت است.این تشک ها خاصیت پزشکی دارند.و ارزان ترین تشک است و قابل شستشو می باشند که دارای کیفیت های متفاوت است.

طبی

3.تشک طبی فنری:این تشک ها به دلیل دارا بودن اسفنج و فنر بندی خوب دارای طول عمر زیاد است و خوابیدن بر روی آن راحت است.این تشک ها متناسب برای همه سنین است و قیمت به صرفه ای دارد و پارچه آن مرغوب تر است.

اگر در تشک طبی فنر های منفصل یعنی فنر در پاکت های مختلف در درون تشک وجود داشته باشد انطباق وزن بدن با تشک بیشتر می شود و ارتعاشات کمتر می شود که به دلیل راحتی بیشتر قیمت بالاتری دارد.

طبی فنری

4.تشک آبی:این تشک ها با آب گرم پر می شوند و حالت ارتوپدیک دارد و یک حالت آرامش بخشی را ایجاد می کند.

آبی

5.تشک بادی:سفتی این تشک را می توان تنظیم کرد و بیشتر برای سفر مناسب اس.این تشک با تلمبه باد می شود و بعد از استفاده باد آن خالی و به راحتی جمع می شود.

بادی

6. تشک ماهواره ای:این تشک ها ضد امواج موبایل و ماهواره است که محافظ سلامتی در مقابل این امواج است.

ماهواره ای

7. تشک برقی:تشک برقی یا زدن به برق گرم می شود و باعث می شود جریان خون در بدن بیشتر شود.

برقی

برای دیدن مقاله مربوط به اندازه تشک کلیک کنید.

برای دیدن مقاله خصوصیات تشک فنر منفصل کلیک کنید

به اشتراک بگذارید :

نظر خود را بنویسید Click here to cancel the reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

loader....