لیست بهار شما

اولین روز رسمی بهار، یک فروردین است. بنابراین، آیا هنوز هم برف بر روی زمین یا گلهای شکوفه وجود دارد، می توانید اطمینان حاصل کنید که آب و هوای بهتر در راه است.در فصل جدید با کمی تمیز کردن،کاشتن برخی گل های تازه و... میتوانید به استقبال بهار بروید و برای این فصل آماده باشید.

1.لامپ آینه ها و میز را روشن کنید.

از یک گردگیر یا پارچه ی نرم برای پاک کردن گرد و غبارها استفاده کنید و آیینه ها را با یک پارچه ی مرطوب تمیز نمایید. این سطوح مرتب شده سبب افزایش نور فضای موردنظر شما می شود.

بهاار3

2. ورودی را بازسازی نمایید.

در هوای گرم، دستکش و کلاه های پشمی را کنار بگذارید و اتاق را برای چکمه های بهاری بامزه آماده سازید. پادری را تمیز و ا عوض کنید، چوب لباسی را مرتب کنید (و یا اگر کمد دارید قلاب های آن را مرتب سازید)، و مطمئن شوید که چترها را برای باران های بهاری بیرون گذاشته اید. یک چکمه ی تمیز همراه با سنگ های رودخانه ای می تواند به خالی شدن آب از درون پاپوش شما کمک کند.

بهاار2

3. پتوهای زمستانی را بردارید.

زیر پارچه های ضخیم احساس خفگی می کنید؟ ملحفه های سنگین زمستانی را با ملحفه ها و پتوهای نازک تر عوض کنید. همچنین، برای ماه های گرم تر، فرش های کرکی را با فرش های دارای بافت نرم و یا طبیعی جایگزین نمایید.

بهاار1

4. مبلمان حیاط یا ایوان را تمیز کنید.

مبلمانی که در بیرون قرار دارند می توانند در طول زمستان بسیار کثیف شوند، بنابراین مطمئن شوید که پیش از استفاده از آن ها برای فصل جدید، به خوبی آن ها را سابیده و تمیز کرده اید. اگر لازم بود روکش کوسن های آن ها را بشویید و وسایل خراب شده را عوض نمایید.

بهاار

5. ابزارهای مخصوص باغ و چمن را مرتب نمایید.

ابزارهای تیز سبب انجام کارها می شوند. ماشین چمن زنی و قیچی باغبانی را تیز کنید و پیش از شروع کار خود در باغ ان را مرتب کنید.

6. روکش سرویس خواب و مبلمان را تمیز کنید.

روکش های کوچک تر و فرش های قابل شستشو را می توان در خانه شست، و بقیه ی وسایل بزرگتر را به افراد حرفه ای سپرد. زمانیکه این وسایل را در خانه شستید، مطمئن شوید که دستورالعمل های مربوط به آن ها را به خوبی و با دقت مطالعه کرده اید و جانب احتیاط را در نظر گرفته اید. بسیاری از وسایل مانند پرده ها، و روکش های سرویس خواب را می توان با وجود مرطوب بودن آویزان نمود، که سبب تنظیم دقیق و جلوگیری از چین و چروک می شود.

استقبال بهار 4

7. گرد و غبار زوایا و پایه ها را بگیرید.

از ملحقات جاروبرقی و یا یک گردگیر برای از بین بردن گرد و خاک ها و تار عنکبوت های نقاط بلند و زاویه های کناری استفاده کنید که اغلب اوقات در زمان تمیز کردن روزمره آن ها را جا می اندازیم.

8. در باغ طراحی کنید.

هنوز برای ارتقای باغچه ی خود وقت دارید! برای کاشت های امسال خود طرح ریزی کنید و ایده هایی را بیان نمایید، مانند هر ایده ای که برای تغییر محیط بیرون، مثل قرار دادن فنس ها و یا یک مسیر جدید، می باشد. چند گیاه در فضای بیرون بکارید و یا در گلخانه ی خود چند نهال جدید نشا کنید. باغ های گیاهی خود را برای فروش بررسی کنید، در این مورد می تواند فضاهای بزرگی برای یافتن گیاهان اصیلی وجود داشته باشد که به خوبی در محیط شما رشد می کنند.

استقبال بهار 4

9. میز را سبک کنید.

کابینت ها پر شده اند؟ با کنار گذاشتن لیوان ها و بشقاب ها زندگیتان را ساده کنید، وسایلی که تناسیبی با هم ندارند کنار بگذارید و اگر دوست ندارید از آن ها استفاده نکنید. سبدی از دستمال های پارچه ای تمیز را برای دسنرسی آسان در کنار میز قرار دهید تا راحت تر از دستمال های کاغذی بوان از آن ها استفاده کرد، و آن را در مرکز قرار دهید (گلدان می تواند گزینه ی مناسبی باشد) که با کمی رسیدگی می تواند تازه و سبز بماند.

بهار4

10. آشپزخانه را تمیز کلی کنید.

با تمیز کردن بخش هایی که معمولا در گردگیری روزانه آن ها را از دست می دهیم، آشپزخانه ی خود را تر و تازه نماییدک ابزارهای کوچک را تمیز کنید، چربی و روغن را از روی هود، لامپ و صفحات دیوار پشتی پاک کنید، سنگ ها را تمیز کنید، و مکان هایی که دسترسی به آن ها دشوار است با جارو برقی تمیز نمایید (مثل زیر گاز).

بهار3

11. برنامه ریزی ساده تغذیه ای.

دستور پخت های مورد علاقه ی خود را به یک گیره آویزان کنید، و با خرید لیست مواد غذایی، غذاهای مورد علاقه ی خود را در طول هفته درست کنید. زمانیکه درگیر شلوغی های زندگی می شوید، حداقل با این کار می دانید که برای شام چه بپزید.

12. با شکوفه های بهاری از خودتان پذیرایی کنید.

گل های بهاری مانند نرگس زرد در این ماه فراوان و ارزان هستند، پس آن ها را خریداری کنید. و اگر در باغچه ی خود درخت شکوفه دارید، چرا کمی از آن ها را نمی چینید تا در داخل خانه از آن ها لذت ببرید؟

13. درخت بکارید.

فصل بهار و پاییز بهترین زمان برای کاشت درخت می باشند زیرا وای مرطوب و دمای پایین تر انتشار ریشه های گیاه را ساده تر می ماید. مطمئن شوید که در گلخانه این مورد را بررسی نموده اید که کدام نمونه ها در محیط بهتر عمل می کنند و جزئیات مربوط به دستورالعمل کاشت آن ها را بررسی نمایید. اگر گلخانه ی شما دچار سرمازدگی شده باشد، پیش از کاشت گیاه جدید باید تا از بین رفتن کامل این حالت صبر کنید.

بهار1

14. آسیب های زمستانی منزل خود را بررسی نمایید و در صورت نیاز آن ها را تعمیر کنید.

زمانیکه طوفان های زمستانی به پایان رسیدند، با دقت خرابی های منزل خود را بررسی نمایید. اگر روی سقف خود سد یخی دارید، اکنون زمان آن رسیده تا هر آسیب ماشی از آن را تعمیر کنید. سدهای یخی زمانی تشکیل می شوند که، زاویه ی سقف خانه سردتر از بخش های بالایی باشند (که در آن عایق بیشتری در زیر سقف قرار دارد)، و سبب می شود تا یخ در اطراف برآمدگی بام بوجود آید. بهترین روش برای از بین بردن آن ها، بازسازی عایق ها و بادگیری در اتاق زیر شیروانی می باشد.

بهار


امتیاز این مطلب:
به اشتراک بگذارید :
مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید Click here to cancel the reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

loader....