10 رنگ پیشنهادی برای اتاق خواب

سایه های خنک و آرامش بخش را در اتاق خواب ترجیح می دهید؟ یا مایل به رنگهای گرمتر هستید؟ در اینجا 10 رنگ برای بررسی وجود دارد

1.صورتی کامل: طراح می گوید: در کنار رنگ های گرم، صورتی رنگی زیبا و متنوع است که همچنین باعث می شود پوسته زیباتر به نظر برسد و انتخاب خوبی برای حاما، اتاق خواب و مکانی باشد که در آن آماده شده و خود را می آرایید.

اتاق خواب ها در اینجا بسیار تحت تاثیر رنگ تمشکی دیوارها قرار دارند. گل های سفید روی دیوار در برابر زمینه ی صورتی پررنگ در این اتاق قرار دارند. حفظ اتاق با این رنگ می تواند عاقلانه باشد.

در اینجا نظریه طراح را برای اتاق خواب رنگارنگ پیشنهاد می دهیم، و شما را به نظریه های بیشتری درباره ی دسته بندی رنگ ها مرتبط می کنیم.

رنگ بندی5

رنگ بندی4

2.زرد نارنجی:طراح می گوید: نارنجی رنگی جذاب با انرژی بالا است، پس می تواند رنگ بسیار خوبی برای بیدار شدن در صبح است. در این اتاق که در خانه ای در تورنتو قرار دارد، هم دیوارها و هم کابینت های توکار، با رنگ نارنجی پوشیده شده اند.

رنگ بندی3

رنگ بندی2

3.زرد ملایم:طراح می گوید: رنگ زرد شاد بودن و روزهای ایده آل را به خاطر من میاورد، و باعث می شود نسبت به آینده خوش بین شوم. اگر شما هم ارتباط مثبت مشابهی با رنگ زرد دارید، سعی کنید از آن در اتاق خوابتان استفاده نمایید تا به شما کمک کند صبح ها برای شروع روز پیش رو بیدار شوید.

اگر طرفدار پوشاندن دیوار هستید، همانطور که در این اتاق کودک مشاهده می کنید، نقش های جالب روی پس زمینه ی زرد پررنگ انتخاب بسیار عالی برای دیوار باشد.

رنگ بندی1

رنگ بندی

4.قرمز روشن:طراح می گوید: قرمز تیره رنگی برای جلب توجه است، بنابراین، رنگ بسیار عالی برای افرادی است که به گرفتن انرژی و سرحال شدن نیاز دارند. در هر حال، به یادد داشته باشید که، رنگ قرمز کمی فشار خون را بالا می برد و میزان استرس و اضطراب را افزایش می دهد، بنابراین، رنگ خوبی برای افرادی که نیاز دارند تا اتاق خوابشان یک محیط آرام باشد نیست.

اتاقی که در اینجا می بینید، قدرت جلب توجه رنگ قرمز را بر روی دیوار مهار کرده است. استفاده از یک رنگ پررنگ در برخی از مکان های یک اتاق، سبب ایجاد هماهنگی و توازن می شود.

رنگ اتاق5

رنگ اتاق4

5.طوسی مناسب: طراح می گوید: رنگ طوسی را برای تنوع و قابلیت تطابق آن دوست دارم. می توانید رنگ تیره یا روشن، گرم و یا سرد را انتخاب کنید، و باز هم این رنگ طبیعی را با هر رنگ دیگری مطابقت دهید. طوسی سرد در ترکیب با رنگ های چوبی گرم بسیار عالی به نظر می رسد، و یا طوسی گرم تر و افزودن اندکی رنگ مشکی، سفید و یا متالیک به آن می تواند مشخص، و پیچیده باشد.

همانطور که در این اتاق می بینید، طوسی تیره پس زمینه ی زیبایی برای کارهای هنری و منسوجات می باشد. اگر مواردی مشابه این مورد دارید و رنگ دیوارها و سقفتان روشن است، دیوارتان به راحتی مشخص و دیده می شود.

رنگ اتاق3

رنگ اتاق2

6.رنگ های خنثی: طراح می گوید: برای آن دسته از افرادی که طرفدار رنگ های پررنگ و تند نیستند، اما می خواهند رنگی به غیر از سفید و پژ انتخاب کنند، برخی از رنگ های مورد علاقه و غیر بژ را با هم ترکیب کرده ام که برای اتاق خواب بسیار زیبا و مناسب هستند.

رنگ بنفش بهرین رنگ غیر بژ است. حقه ای برای زیباتر کردن این رنگ، مانند اتاقی که در این عکس می بینید، سایه ای که مقدار کافی طوسی طبیعی و یا قهوه ای در آن دارد می تواند کمک کند.

رنگ اتاق1

رنگ اتاق

7.مشکی: درحالیکه رنگ مشکی واقعی فاقد هر رنگ دیگری می باشد، رنگ تیره ای است که در اتاق نمایش داده می شود. طراح می گوید: از رنگ سیاه برای دیوار بالا سر تخت خود استفاده کنید. این کار حائل مناسبی برای کارهای هنری و یا سایر اشیاء تزئینی می باشد. فقط مطمئن شوید که هر چه روی دیوار آویزان می کنید با پس زمینه ی تیره در تضاد باشد، در غیر این صورت، آن وسیله روی دیوار گم خواهد شد.

اتاق5

اتاق4

8.سبز: طراح می گوید: رنگ سبز از سردترین رنگ، با توناژ آبی به گرم ترین حالت که سبز مایل به زرد است وجود دارد. سبزهای سرد باعث می شوند تا احساس راحتی و آرامش داشته باشیم، و بتوانیم شب ها راحت تر بخوابیم. سبزهای گرم بوِزه رنگ های پررنگ آن، به بیدار شدن ما کمک می کنند و باعث می شوند تا احساس انرژی بیشتری داشته باشیم.

اتاق3

اتاق2

9.آبی واقعی: آبی با حالتی از رنگ سبز و یا طوسی، برای ما یادآور آسمان و دریا بوده و سبب بروز آرامش می شود. آبی تیره، مانند آبی فیروزه ای، رنگ جالب و جوان پسندی است، و در اتاق های امروزی کاربرد خوبی دارد. سایه هایی از آبی عمیق و تیره سرد و ظریف هستند، و تقریبا با هر رنگ و دکوراسیونی تطابق پیدا می کند.

اتاق1

اتاق

10.رنگ بنفش: طراح می گوید: رنگ بنفش با اینکه آرام به نظر می رسد، می تواند انتخابی عالی برای اتاق خواب باشد. بنفش تیره می تواند کمی احساس سنگینی در فضا ایجاد کند، از اینرو، لازم است تا به همراه میزان مناسبی نوز طبیعی و یا دستی به تعادل برسد. می توانید بنفش تیره را با مقدار مناسبی نور به تن متوسط چوب برسانید.

اتاق6

اتاق7


امتیاز این مطلب:
به اشتراک بگذارید :
مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید Click here to cancel the reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

loader....