نحوه انتخاب فرش برای اتاق خواب شما

فرش پشمالو،فرش مخملی چیزی شگفت انگیز است که با اضافه کردن گرما همه چیز برای آرامش را فراهم می آورد.

ما از سه کارشناس خواسته ایم تا درباره آنچه که شما نیاز دارید برای کف اتاق خواب خود بدانید در اختیار شما قرار دهند.

فرش10

چرا فرش؟

اتاق خواب جای امنی برای اکثر ماها می باشد- جاییکه می توانیم در آن از روزی که گذرانده ایم فرار کنیم و یا خود را برای روزهای بعد شارژ نماییم. معمار داخلی می گوید: احساس آرامش نسب به فرش زیر پایمان بهتر از حس نرمی آن است. فرش ها لایه ای از نرمی و گرمی را به همراه دارند که اغلب اوقات زمین سفت چیزی شبیه آن را به شما نمی دهد.

و برخلاف قسمت های شلوغ خانه، مانند راهرو و اتاق افراد خانواده، که مکان هایی هستند که عملا انتخاب های مربوط به طراحی را کنترل می کنند، اتاق خواب های مرتب تربه شما این اجازه را می دهند تا از وسایل بهتری مانند فرش های پرزدار و یا پلاستیکی استفاده نمایید.

مدیر گروه بازاریابی می گوید: اکثر مشتریان ما فرش هایی برای اتاق خواب های خود انتخاب می کنند، که نسبت به فرش های مربوط به سایر قسمت های خانه، لوکس تر و شیک تر می باشند.

رنگ ها

طراح می گوید: رنگ های تیره تر این روزها در فرش های اتاق خواب ها غالب شده اند. امسال همه چیز مربوط به ایجاد فضایی دنج و لوکس در اتاق خواب اصلی می باشد، که مکانی به دور از سایر بخش های خانه است. درنتیجه، ما این رنگ های تیره را در فرش ها می بینیم.

طراح داخلی با این امر موافق است. او می گوید: گاهی اوقات، بافت شن و ماسه بر این امر غالب است. اما در حال حاضر، گزینه های بسیار زیادی به رنگ طوسی در فرش ها وجود دارد که، برای اتاق خواب بسیار مناسب می باشند.

فرش9

در زمان انتخاب رنگ، طراحی اتاق خواب را در نظر بگیرید

زمانیکه فرش را انتخاب می کنید، رنگ مهم ترین عامل برای انتخاب درست می باشد، لازم است که با سایر رنگ ها ترکیب شود و عناصر دیگر مربوط به بافت اتاق را تکمیل نماید. درباره ی رنگ، دیوارها، تعمیر پنجره ها، سبک مبلمان، و حتی سرویس خواب فکر کنید. به این موضوع توجه کنید که نقطه ی اصلی اتاق کدام است، و به دنبال فرشی باشید که به جای اینکه بر اتاق غالب باشد، آن را کامل نماید.

همچنین، باید احساسی را که میخواهید بسازید مورد توجه قرار دهید. طراح می گوید: از خودتان بپرسید، دوست دارم این بافت چقدر نرم باشد و یا چند لایه داشته باشد، و کرک های فرش چگونه باشند بهتر است؟ زمانیکه به طرف تخت خوابم می روم دوست دارم چه حسی را زیر پاهایم داشته باشم؟

طراح می گوید: برای تنوع، بهترین نوع فرش برای بیشتر موارد، رنگ زغالی، خاکستری و یا شنی است. و آیا کودک و یا حیوان خانگی دارید که بی پروا وارد اتاق خواب شما شده و از آن خارج می شوند؟رنگ های نسبتا تیره بهترین انتخاب هستند، زیرا گرد و غبار را پنهان می کنند.

فرش8

انواع کرک

طراح می گوید: باید به این مورد بیاندیشید که چه نوع حالتی از کرک ها مناسب دکوراسیون و سبک منزل شماست. از خودتان بپرسید که می خواهید چه سبکی از دکوراسیون را داشته باشید. مثلا، سبک پیچیده و شلوغ به منزل شما نگاه لوکسی می دهد. اگر طرح اتاق شما حالت بافتی دارد، ممکن است به فرش های گرد و یا ماشینی علاقه داشته باشید.

فرش7

طراح می گوید: یک فرش گرد نیز می تواند حالت غیررسمی به اتاق شما بدهد. فرش های گرد بسیار زیبایی در فروشگاه ها وجود دارند، که دارای بافت های مختلف هستند و سبب راحتی و آرامش شما می شوند..

فرش6

نکته:طراح می گوید: اگر به حیوانات خانگی اجازه می دهید وارد اتاق خوابتان شوند، سبک پیچیده بهترین انتخاب است، زیرا از گیر کردن پنجه های آنان در بافت فرش جلوگیری می کند.

فرش5

اندازه و تراکم بافت ها

طراح می گوید: زمانیکه یک فرش را انتخاب می کنید، به اندازه و تراکم بافت آن توجه داشته باشید. اگر شیک بودن به سبک هتل ها را دوست دارید، فرش بلند، و پشمالو انتخاب کامل و مناسبی است. خلاصه اینکه، هر چه بافت فرش محکم تر باشد، دیرتر دندانه دندانه و خراب می شود.

فرش4

مواد اولیه

مواد متعددی وجود دارند که شامل پشم، نایلون، ترکیبی از پشم و نایلون، و موارد بسیار مجلل تری مانند الپاکا، و ابریشم می باشند. طراح می گوید: برای سنین بالا، فرش هایی از پشم خالص می تواند گزینه ی مناسبی باشد. علاوه بر طبیعی بودن آن، تقویت ویژگی های پایدار و عایق این نوع فرش ها نیز آسان است.

طراح نیز طرفدار پشم است: قطعا موردی پایدار، کم آلرژی و کاملا نرم می باشد.

این امر بدین معنا نیست که باید موارد نایلونی، بویژه نایلون های رنگی، را کنار بگذارید. طراح می گوید: به لطف نوآوری های مربوط به تکنولوژی، فرش های ماشینی نرم تر و شیک تر هستند. به طور کلی، مقرون به صرفه تر، مقاوم تر، و قابل استفاده تز از فرش های پشمی خالص می باشند.

به عبارت دیگر، ترکیبات پشمی را مورد توجه قرار دهید، که ترکیبی بادوام و طبیعی از پشم می باشد.طراح می گوید: این مورد برای افرادی که خواهان فرش های پشمی هستند عالی است، که شلوغ بودن سبک زندگی آن ها را نیز حفظ می کند.

فرش3

از سایه ها آگاهی داشته باشید

اگر طرفدار فرش های پرزدار هستید، آگاه باشید که، سایه یکی از ویژگی های این سبک می باشد. طراح می گوید: فرش های پرزدار با بریدن حلقه ها ایجاد می شوند و سپس الیاف نهایی را برش می زنند. سایه اندازی معکوس زمانی رخ می دهد که اختلاف رنگ وجود داشته باشد و یا روی فرش راه رفته و یا روی آن را جارو برقی بکشید. به همین دلیل، فرش های پرزدار معمولا کاربرد بسیار مناسبی در اتاق خواب ها و یا سایر فضاهای خالی در خانه دارند.

فرش2

طراح می گوید: رنگ ها نیز نقشی در نحوه ی اثرگذاری آن دارند. معمولا سایه های فرش در سایه های تیره از روشن بیشتر دیده می شود

کار خانه ی خود را انجام دهید

با گزینه های زیادی که در دسترس ما قرار دارند، انتخاب سبک مناسبی از فرش می تواند یک چالش باشد. اما کارهای اندکی وجود دارند که شما می توانید آن ها را انجام دهید تا این فرآیند را ساده سازید.

طراح می گوید: اینکه تصاویری از آنچه می خواهید ایجاد کنید داشته باشید، می تواند فکر خوبی باشد، مثل وسایل و رنگ هایی که برای اتاق انتخاب کرده اید. زمانیکه گزینه های انتخابی خود را محدود می سازید، نمونه های خانگی را در نظر داشته باشید، بنابراین می توانید ببینید که در زمان های مختلف از روز و در شرایط نوری مختلف، چطور به نظر می رسند

فرش1.

و حتما فراموش نکنید که محبوب ترین سبک انتخابی خود را حتما امتحان کنید: آزمایش نرمی برای انجام این کار، تمام آنچه که باید انجام دهید در آوردن کفش هایتان است و اینکه اجازه دهید انگشتان پاهایتان آن را لمس کنند.

فرش


امتیاز این مطلب:
به اشتراک بگذارید :
مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید Click here to cancel the reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

loader....