درگذشته جهت اتصال قطعات مختلف چوب و فرآورده های چوبی از پیچ چوب و کمی پیش تر از انواع دوبل های چوبی استفاده می شد . اما امروزه با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در صنعت استفاده از گونه جدیدی از اتصالات با نام مستعار پیچ الیت رواج یافته است. پیچ های mini fix که امروزه بیشتر با نام پیچ های الیت در بازار مشهور هستند در سال 1980 در شرکت HAFELE ابداع و تولید گردید. این دسته از پیچ ها به مرور به ایده ای مناسب برای اتصال با ضریب امنیت بالا و استاندارد در صنایع چوب تبدیل شد. پیچ های الیت قابلیت نگهداری و اتصال دو قطعه را به صورت دایمی و یا موقت حتی بدون استفاده از پیچ های معمولی مانند پرچ،پیچ خودکار و .... را دارا می باشد.

minifix2

اجزا پیچ mini fix پیچ های الیت از سه قسمت تشکیل شده است که عبارتند از یک پیچ و یک مهره (خرچنگی) و یک رول پلاک

mini_fix_and_bolt

طریقه نصب پیچ الیت ابتدا باید رول پلاک بر روی چوب اول تعبیه گردد و پیچ در آن قرار گرفته و نصب گردد، سپی مهره نیز باید بر روی چوب دیگر تعبیه گردد. سپس با کنار هم قرار دادن دو قطعه کنار یکدیگر و چرخاندن مهره حول پیچ دو قطعه به هم متصل می گردند.

sistema-minifix-soluciones Boon fixing instructions

مزایای پیچ های الیت 1- کلیه مراحل سوراخ کاری توسط دستگاه انجام می شود ، در عین حال که سرعت در تولید بالا می باشد اما دقت کار بی نظیر است . 2- استحکام کششی بالا طی انجام آزمایشات و تست های متفاوت در زمینه مقایسه پیچ های الیت با پیچ های معمولی ثابت گردیده که استحکام کششی پیچ های الیت در برابر فشار بیشتر می باشد. البته قابل ذکر است که این استقامت بالا بدون نیاز به چسب و یا هر گونه ماده ی شیمیایی مضر برای طبیعت می باشد. 3- سهولت نصب و کاهش زمان مونتا‍ژ استفاده از پیچ های الیت اجازه می دهد تا مونتاژ مبلمان به آسانی صورت پذیرد و نیازی به تخصص فنی ، جهت نصب نمی باشد و در عین حال زمان مونتاژ بسیار کاهش پذیرد. 4- ابزار کمتر، مراحل تولید کمتر برای مونتاژ و نصب کالایی که در آنها پیچ های Minifix بکار رفته است ابزار نصب کمی نیاز است و تمام مراحل نصب با یک پیچ گوشتی و توسط شخص و تنها با فشار دست انجام پذیر است. 5- قابلیت مونتاژ و دمونتاژ محصول به دفعات مونتاژ و دمونتاژ محصول به دفعات کوچکترین تغییری در ظاهر کلی آن ایجاد نمی کند به عبارت دیگر به مرور زمان ، دچار افت کیفی یا شل شدن نمی شود. 6- عدم نمایش محل اتصال در اتصال توسط پیچ های معمولی، محل مورد اتصال و جای سوراخ پیچ دیده می شود که برای پوشاندن آنها اغلب از برچسب های مخصوص استفاده می گردد، اما در اتصال الیت با چنین مسئله ای روبرو نیستیم. minifix


امتیاز این مطلب:
به اشتراک بگذارید :
مطالب مرتبط
  1. خیر، دو مدل ابزار برای این کار وجود دارد یکی دستگاه های تمام اتوماتیک و دیگری دستگاه دستی که برای این کار تهیه شده است. اما کاملا دستی و بدون ابزار نمی توان از این روش استفاده کرد

  2. سلام پیچ الیت را میشه دستی زد یعنی بدون ماشین سوراخ زن با تشکر

  3. با سلام. شلف ها مانند تمام محصولات چوبی دیگر همانند سرویس های خواب ، کمدها ، جاکفشی ها و ویترین ها و بوفه ها اغلب از جنس چوب و یا مصنوعات چوبی مانند mdf ساخته میشوند و به طبع تنوع فراوانی نیز دارند لذا در ساختار آنها از پیچ ها با مدل های متفاوتی نیز استفاده می گردد.پیچ الیت یکی از مناسب ترین پیچ ها در این زمینه است چرا که یرای جابجایی این قابلیت را به مصرف کننده میدهد که براحتی اجزای شلف را از هم جدا نموده و دوباره آن را سرهم نماید.

  4. سلام .این تزئینات به اسم شلف چجوری میسازن ؟‌ از چه پیچی استفاده میشه ؟

نظر خود را بنویسید Click here to cancel the reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

loader....