در گذشته برای حرکت کشو در فایل ها و کالاهای چوبی از یک زهوار چوبی که بر روی بدنه متصل میشد و یک شیار که بر روی بدنه کشو ایجاد می گردید استفاده میشد. اما امروزه لرای خرکت آسانتر کشو و راحتی کار از ابزار و یراق آلات و قرقره های مخصوصی که به بدنه جعبه کشو و بدنه کار نصب می گردد ، استفاده می شود.اینک با دو نوع ریل که بیش از انواع دیگر استفاده می شود مخصوصا در انواع میزهای آرایش،کمدها و کابینت آشنا می شویم. ریل های معمولی یا ساده که به صورت پلاستیکی یا فلزی عرضه می شوند و ریل های ساچمه ای که به صورت دو تایی و سه تایی ارایه می گردند. ریل های ساده برای کشو های سبک و ریل های ساچمه ای برای کشو های سنگین مورد استفاده قرار می گیرند. ریل های ساده دارای دو نوار فلزی یا پلاستیکی هستند و روی هر یک قرقره ای نصب شده است مانند شکل زیر

1 rail

در زیر بدنه هر جعبه یک ریل نصب شده و لنگه دیگر آن بر روی بدنه کار (میز آرایش و ....) از داخل نصب می گردد. ریل ساچمه ای به دلیل داشتن حرکت روان تر و قابلیت باز شدن بیشتر نسبت به ریل معمولی در صنعت کاربرد بیشتری دارد.

2 rail

از ویژگی های برتر ریل های ساچمه ای نسبت به ریل های ساده به جز تحمل وزن بیشتر ، می توان به ایمنی آن نیز اشاره کرد.

در رابطه با پیچ الیت و پیچ های مخفی بیشتر بدانید

اجزای اصلی مبلمان را بیشتر بشناسیم

در ریل های ساچمه ای ضامنی داخل ریل تعبیه شده است که از جدا شدن رو قسمت ریل و به عبارت بهتر از خارج شدن کامل کشو از داخل کار جلوگیری می نماید. این ضامن ها از خارج شدن ناخواسته کامل کشو مخصوصا توسط اطفال و خردسالان جلوگیری می نماید. برای خارج کردن کامل کشو از محوطه مخصوص آن کافی است ضامن های ریل را یافته و آنها را به بالا و یا پایین حرکت دهیم تا کشو آزاد گردد.

3 rail sach


امتیاز این مطلب:
به اشتراک بگذارید :
مطالب مرتبط
  1. سپاس گذارم http://hikpersian.ir/

  2. ممنون http://kafsabitehrani.ir/

  3. ممنون http://kafsabitehrani.ir/

نظر خود را بنویسید Click here to cancel the reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

loader....