در اینجا قصد داریم مفهوم اصطلاحاتی که در این سایت بکارگیری شده و ممکن است برای بعضی از بازدیدکنندگان، ناآشنا باشد را ارایه کنیم .

مونتاژ: به کنار هم قرار دادن و نصب قطعات یک محصول مونتاژ می گویند. بعضی از محصولات داخل شرکت ها مونتاژ میشوند و بعضی دیگر مونتاژ نشده به مشتریان تحویل می گردد و مشتریان می توانند این محصولات را داخل بسته بندی تحویل بگیرند و مونتاژ را خود انجام دهند و یا با پرداخت هزینه ای که مقدار آن از ابتدا در قسمت خرید مشخص شده است ، محصول را مونتاژ شده تحویل بگیرند. معمولا میزهای غذاخوری و سرویس های خواب مخصوصا تخت خواب ها برای سهولت در جابه جایی به صورت مونتاژ نشده به مشتریان تحویل می گردد.

عرض یا پهنا: منظور از عرض یا پهنای هر محصول فاصله بین چپ ترین نقطه تا راست ترین نقطه آن محصول میباشد. عرض، بیشتر برای میزهای تلویزیون لحاظ میشود هرچند که برای سایر محصولات مثل سرویس خواب ، میزهای غذاخوری ، میزهای جلومبلی و میزهای کامپیوتر هم عرض فاکتور مهمی است و یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت هر میز میباشد.

1 table

عرض های عرف در بازار از ۷۵ سانتیمتر برای میز های شیشه ای کوچک شروع میشود و در حال حاظر میز های با عرض ۱۶۰ سانتیمتر قابل تولید میباشد. عرض میز با توجه به سایز LCD انتخاب میشود به عنوان مثال برای تلویزیون با سایز ۳۷ اینچ میزهای با عرض ۱۰۰ مناسب هستتند اما برای تلویزیون با سایز ۴۷ اینچ حداقل سایز ۱۲۰ توصیه میشود.

2 TV table

شیشه سکوریت نشکن: این شیشه ها معمولا در قطرهای ۶، ۸ و۱۰ میلیمتر تولید می شود و نسبت به شیشه های معمولی مقاومت بالاتری در برابر ضربه و تحمل فشار دارند. میزهای شیشه ای تلویزیون همگی از این نوع هستند. براکت: براکت نگهدارنده LCD بر روی دیواره میز های پشت دار چوبی است. در حال حاضر امکان نصب براکت بر روی میز های کوتاه شیشه ایی نیز وجود دارد. برای درک بهتر میتوانید به تصویر زیر اشاره کرد. قسمت بالای میز (که شامل دو میله افقی و دو میله عمودی است) براکت می باشد.

3 TV table

تفاوت بوفه و استند(STAND): بوفه و استند هر دو نوعی ویترین هستند که برای قرار دادن وسایل و ظروف تزیینی از آن ها استفاده می شود با این تفاوت که بوفه ها درب دار هستند و غالبا در ابعاد بزرگتری نسبت به استندها تولید میشوند و کاربرد استند ها در بیشتر مواقع برای اشیاء تزیینی و کوچک میباشد اما بوفه ها برای ظروف بزرگتر استفاده می شوند. مدل برخی استدها و میز های جلو مبلی به این صورت است که شیارهای نازکی درون برخی قسمت های این محصولات وجود دارد که جام به صورت معکوس درون آن ها قرار می گیرد که به آنها مدل های جام خور یا دارای بار میگویند.

4 stand

مدل درب ریلی: مدل درب برخی کمدها و بوفه ها به صورتی میباشد که به جای استفاده از لولا برای درب ها از ریل استفاده میشود که این درب ها راحت تر باز و بسته می شوند و در هنگام باز و بسته شدن به فضای کمتری نیاز دارند.

5 closet

منبع: ایران میز


امتیاز این مطلب:
به اشتراک بگذارید :
مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید Click here to cancel the reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

loader....