ایده هایی برای طراحی اتاق خواب مشترک کودکان

در سال‌های اخیر اتاق خواب مشترک کودکان به دلیل فضای کوچک آپارتمان‌ها تبدیل به امری رایج شده است. اما این اتاق‌ها دردسرهای خاص خودشان را هم دارند؛ ممکن است دختر و پسر از دکوراسیون بی روح اتاق خسته شوند و هر کدام از آنها بخواهند رنگ دیوار یا تخت دلخواه خودشان را داشته باشند. اگر شما هم از اتاق خواب مشترک کودکان استفاده می‌کنید، ایده‌های این بخش به شما کمک می‌کند تا یک دکوراسیون رضایت بخش طراحی کنید.

همراه چیدآذین باشید تا اتاقی برای دو کودک خود بدون دعوا و مشاجره طراحی کنید!

ایده‌های دکوراسیون اتاق خواب مشترک کودکان

از پارتیشن‌ها و دیوارهای جدا کننده استفاده کنید

کودکان به خصوص زمانی که کمی بزرگ‌تر می‌شوند و به مدرسه می‌روند، ترجیح می‌دهند فضا و حریم خصوصی خودشان را داشته باشند. در این شرایط شاید کنار هم نگه داشتن آنها در یک اتاق پیچیده باشد. راه حل استفاده از پارتیشن‌هاست.

پارتیشن یا دیوار جدا کننده قیمت معقولی داشته و خیلی سریع و راحت نصب می‌شود. پس می‌توانید از آنها برای طراحی حریم خصوصی هر کودک خود استفاه کنید.

اتاق خواب مشترک کودکان با پارتیشین بندی

از تخت خواب‌های دو طبقه جدید استفاده کنید

اگر سن کودکان متفاوت است برای اتاق خواب مشترک کودکان با توجه به سن آنها تخت خواب تهیه کنید. تخت خواب‌های دو طبقه جدید به گونه‌ای طراحی می‌شوند که در یک کنج اتاق قرار می‌گیرند. این تخت‌ها به نسبت مدل‌های قدیمی‌تر امنیت بیشتری دارند. علاوه بر این با پر کردن گوشه اتاق، از خالی به نظر رسیدن فضاهای اطراف جلوگیری می‌کنند.

نمونه‌ای از این ایده را در تصویر زیر می‌بینید که هم در فضا صرفه جویی شده و هم برای کودکان در سنین متفاوت مناسب است.

انتخاب تخت دو طبقه برای اتاق خواب مشترک کودکان

دیوارها را با بیش از یک رنگ بپوشانید

اگر یکی از کودکان شما برای داشتن دیوار صورتی التماس می‌کند و دیگری یک رنگ متضاد یا متفاوت را می‌خواهد، چرا هر دو رنگ را روی دیوارها به کار نمی‌برید؟!

اگر نگاهی به رنگ آمیزی دیوارها در دکوراسیون‌های جدید داشته باشید می‌بینید که صرفا رنگ آمیزی کامل دیوارها دیگر جذابیت ندارد. می‌توانید با رنگ‌ها بیشتر بازی کنید و آنها را با طرح‌های جذابی که برای کودک خوشایند است روی دیوارها به کار ببرید.

برای رنگ آمیزی به شکل زیر که طرح‌های هندسی را روی دیوار می‌آورند هم فقط به چسب کاغذی نیاز دارید. بخش‌های مورد نظرتان را با چسب‌های کاغذی مشخص کرده و شروع به رنگ آمیزی کنید.

رنگ آمیزی دیوار در اتاق خواب مشترک کودکان

برای تقسیم اتاق از ستون‌ها یا مبلمان استفاده کنید

وقتی از اتاق خواب مشترک کودکان صحبت می‌کنیم به این معنا نیست که حتما باید یک فضای اختصاصی برای هر کودک طراحی کنید. اگر کودکان شما به خوبی با هم کنار می‌آیند کافی است بخش مربوط به هر کودک را به کمک ستون‌های موجود در اتاق یا یک میز و مبلمان جدا کنید.

زمانی که تخت خواب هر کودک را در طرفی از اتاق قرار می‌دهید، احساس حریم شخصی را به او می‌دهد. پس می‌توانید از المان‌ها و سایر عناصر موجود در اتاق به شکل هوشمندانه‌تری استفاده کنید.

بخش بندی ها در اتاق خواب مشترک کودکان

چیدمان معمول و متقارن را دور بریزید!

برای چیدمان اتاق خواب کودکان لازم نیست همیشه از قوانین و سنت‌های گذشته پیروی کنید. این که اتاق را به شکل متقارن طراحی کنید بد نیست؛ اما اجباری هم نیست.

می توانید موقعیت تخت خواب‌ها را با توجه به فضایی که برای اتاق در اختیار دارید تغییر دهید و به جای چیدمان متقارن، تخت‌ها را پشت سر هم بچینید تا بیشترین تمرکز وسایل در یک گوشه از اتاق بوده و فضای بیشتری برای بازی بچه‌ها وجود داشته باشد.

سبک های جدید در اتاق خواب مشترک کودکان

برای هر کودک استایل شخصی خودش را فراهم کنید

اتاق خواب مشترک کودکان به این معنی نیست که همه چیز باید مشابه یکدیگر باشد و با کودکان خود شبیه به دو قلوها رفتار کنید! حتی دوقلوها هم علایق و سلیقه‌های متفاوتی دارند.

یکی از کودکان شما ممکن است منظم بوده و دیگری شلخته باشد، یکی کاوشگری را دوست داشته باشد و دیگری رقص را؛ کودکتان را همان طور که هست بپذیرید و بگذارید وسایلش بیشترین همخوانی را با شخصیت او داشته باشد.

در یک اتاق مشترک دو کودک ممکن است حتی دو تخت خواب هم شبیه به یکدیگر نباشند. این موضوع کاملا طبیعی است و سعی نکنید همه چیز را متقارن و شبیه به هم تهیه کنید.

استایل های متفاوت در اتاق خواب مشترک کودکان

از قفسه‌های دیواری استفاده کنید

یکی از معضلات موجود در اتاق خواب‌های مشترک دو کودک کمبود فضاست. به همین دلیل باید دست به دامان هر وسیله‌ای شد تا از فضا بیشترین بهره را برد. قفسه‌های دیواری یکی از بهترین انتخاب‌ها هستند.

با استفاده از شلف‌های دیواری، اسباب بازی‌ها و وسایل کودکان را در فضایی روی دیوار سر و سامان می‌دهید و می‌توانید فضای در دسترس اتاق خواب مشترک کودکان را برای بازی و سایر کارها بیشتر کنید.

قفسه های دیواری در اتاق خواب مشترک کودکان

منبع idealhome.co

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

©2023 تمامی حقوق این سایت محفوظ است

تماس با ما

با ما در تماس باشید ، قول میدهیم در اسرع وقت پاسخ گو باشیم

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟