شومینه قلب هر خانه و نقطه عطف دکوراسیون داخلی است و به همین دلیل تزیین شومینه حتی زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، اهمیت دارد. تزیین شومینه می‌تواند نقطه کانونی خانه شما را جذاب‌‌تر نشان دهد؛ به خصوص در روزهای گرم سال که شعله آتش، چشم‌ها را به سمت شومینه برنمی‌گرداند.

اما برای تزیین شومینه چه کنیم که جذاب‌‌تر به نظر برسد؟! همراه ما باشید تا ایده‌های جدید و خلاقانه تزیین این بخش از خانه را کنار هم بررسی کنیم.

بهترین ایده‌ها برای تزیین شومینه در آپارتمان

طرحی که برای دکوراسیون اطراف شومینه خود انتخاب می‌کنید به نوعی باید احساس خوشامدگویی را در افراد زنده کند. پس بهتر است از طرح‌های تزیینی شلوغ صرف نظر کنید و لوازم یا عناصری را انتخاب کنید که احساسی آرامش بخش و صمیمی را القا می‌کنند.

1.     پالت رنگی تزیین شومینه را درست انتخاب کنید

یکی از نکاتی که برای دکوراسیون اطراف شومینه باید در نظر داشته باشید این است که تناژ رنگی را طبیعی نگه دارید. به این معنی که از لوازم و اکسسوری‌هایی که رنگی مشابه شومینه دارند استفاده کنید.

این تکنیک به خصوص زمانی که شومینه شما ظاهر سنگی داشته باشد، فوق‌العاده خواهد بود.

بنابراین سعی نکنید از اجسامی استفاده کنید که رنگ متضادی با شومینه شما دارند. به عنوان مثال اگر شومینه با سنگ‌های قهوه‌ای طراحی شده، عناصری با رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز که نزدیک به قهوه‌ای باشند، بهترین انتخاب‌ها خواهند بود.

2.     کنتراست رنگی برای داشتن دکوراسیون اطراف شومینه مدرن

یکی از ساده‌‌ترین راه‌ها برای تزیین شومینه استفاده از کنتراست است. سفید و مشکی همیشه در کنار یکدیگر جذاب‌‌ترین صحنه را خلق می‌کنند.

این موضوع به خصوص در دکوراسیون‌های مدرن بیشتر دیده می‌شود. پس خیلی ساده می‌توانید از تضاد این دو رنگ استفاده کرده و یک دکوراسیون شیک و جدید اطراف شومینه خود ایجاد کنید.

دکوراسیون اطراف شومینه با پالت رنگی مناسب

3.     شومینه میز مجسمه‌های شما نیست!

یکی از رایج‌‌ترین ایده‌ها در رابطه با شومینه‌ها این است که وسایلی مثل قاب عکس یا مجسمه و گلدان را روی طاقچه آن قرار می‌دهند. اما هر مدل شومینه‌ای با این تزیینات زیبا نمی‌شود.

یکی از ایده‌های جذاب برای تغییر دکوراسیون اطراف شومینه این است که یک تابلو را بالای آن نصب کنید. بسیاری از افراد حتی تلویزیون را در اتاق نشمین بالای شویمینه نصب می‌کنند که باعث می‌شود این نقطه کانونی خانه، جذابیت بیشتری پیدا کند.

4.     از طبیعت کمک بگیرید!

برای تزیین شومینه می‌توانید روی طبیعت هم حساب باز کنید! استفاده از گل‌های طبیعی و سایر عناصر موجود در طبیعت یا تداعی‌کننده آن، می‌تواند شومینه را به سبک روستیک دربیاورد.

بهتر است برای انتخاب رنگ گیاهان به دکوراسیون خانه و رنگ شومینه خود دقت داشته باشید و اصل اول، یعنی محدود نگه داشتن پالت رنگی را فراموش نکنید.

5.     از آینه‌ها استفاده کنید

یکی از جذاب‌‌ترین ایده‌های دکوراسیون اطراف شومینه، استفاده از آینه است. می‌توانید یک آینه بزرگ یا دسته‌ای از آینه‌های چند بخشی را روی شومینه یا روی دیوار بالای شومینه نصب کنید.

به اعتقاد بسیاری از معماران و طراحان دکوراسیون، یکی از بهترین فضاها برای قرار دادن آینه‌های بزرگ، در اطراف شومینه است تا دکوراسیون شما را بزرگ‌‌تر و جذاب‌‌تر جلوه دهد.

تزیین شومینه با آینه

6.     از اصل تعادل و هماهنگی استفاده کنید

اگر می‌خواهید تزیین شومینه شما بیشتر در چشم باشد، اصل تعادل یا تقارن به شما کمک می‌کند. برای این که از این اصل برای طراحی دکوراسیون اطراف شومینه استفاده کنید، بهتر است که یک جفت گلدان یا شمعدان را در دو طرف شومینه قرار دهید.

با این کار یک منحنی جذاب و هماهنگی را ایجاد می‌کنید که زودتر از سایر عناصر دکوراسیون آپارتمان، توجه را جلب می‌کند.

7.     از تزیینات شیشه ای استفاده کنید

ترکیب وسایل شیشه‌ای و شومینه همیشه جذاب از آب درمی‌آید. ظروف شیشه‌ای یکی از بهترین انتخاب‌ها هستند که می‌توانید آنها را روی طاقچه شومینه قرار دهید.

حواستان باشد که ارتفاع این ظروف یکسان نباشد تا جذاب‌‌تر به نظر برسند. علاوه بر این می‌توانید ظروف شیشه‌ای را با ظروف سرامیکی‌‌ترکیب کنید تا یک دکوراسیون مدرن به شومینه خود اضافه کنید.

قطعاتی مثل گلدان، شمعدانی شیشه‌ای، چراغ‌های مختلف و ظروف متنوع، بهترین ایده برای تزیین شومینه هستند.

منبع homesandgardens

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

©2023 تمامی حقوق این سایت محفوظ است

تماس با ما

با ما در تماس باشید ، قول میدهیم در اسرع وقت پاسخ گو باشیم

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟