تزیین دیوار آشپزخانه

آشپزخانه در بیشتر فرهنگ‌ها به عنوان قلب خانه شناخته می‌شود؛ پس بهتر است با تزیین دیوار آشپزخانه آن را متمایز از سایر نقاط خانه نشان دهیم. معمولا کمتر کسی به دیوار این فضای مهم توجه دارد و بسیاری فقط چیدمان کلی در آشپزخانه را مهم می‌دانند. در حالی که با استفاده از عناصر درست می‌توانید اتمسفر این فضا را به طور کلی تغییر داده و آن را به فضایی دلنشین برای دور هم جمع شدن خانواده تبدیل کنید. در این مطلب 10 ایده جدید را برای تزیین دیوار آشپزخانه گردآوری کردیم. برای داشتن یک قلب زیبا در خانه خود، با ما همراه باشید.

منظور از دکوراسیون یا تزیین دیوار آشپزخانه چیست؟!

منظور از دکوراسیون دیوارها، اضافه کردن عناصر و المان‌هایی است که می‌توانند انرژی فضا را تغییر دهند. به عنوان مثال وسایل تزیینی مختلف از تابلوهای هنری گرفته تا مجسمه‌های گوناگون و حتی یک تکه پارچه یا استفاده از طرح‌ها و رنگ‌های خاص و کاغذ دیواری‌های مناسب برای تزیین دیوار. تمام این المان‌ها با اضافه کردن رنگ به دیوارها آنها را از بی‌جانی خارج کرده و انرژی تازه‌ای به فضای شما اضافه می‌کنند.

10 ایده برای تزیین دیوار آشپزخانه

1. متون را به دیوار آشپزخانه بیاورید!

کلمات و متون مختلف انرژی زیادی دارند. خواندن یک متن انگیزشی در زمان صرف وعده‌های غذایی می‌تواند انرژی را در شما از نو بسازد. پس چه بهتر که روز خودتان را در آشپزخانه با نقل قول‌های معروف یا اشعار دوست‌داشتنی‌تان شروع کنید تا یک روز لذت بخش را تجربه کنید.  

نوشته های انگیزشی برای تزیین دیوار آشپزخانه

2. قاب عکس با طرح کاغذ دیواری مورد علاقه‌تان

قرار نیست همیشه کاغذ دیواری‌ها تمام دیوارهای شما را بپوشانند. اگر طرح خاصی را دوست دارید اما نمی‌خواهید کل دیوار با این طرح پر شود، از آن به صورت قاب‌های عکس استفاده کنید.

این قاب‌ها یک ایده جذاب و جدید برای تزیین دیوار آشپزخانه هستند و می‌توانید به راحتی آنها را با طرح‌های مختلف در فصول سال جایگزین کنید. برای انتخاب طرح و رنگ این قاب‌ها هم به سایر رنگ‌های موجود در وسایل آشپزخانه توجه کنید تا یک هارمونی بی‌نظیر ایجاد شود.

قاب عکس کاغذ دیواری برای تزیین دیوار آشپزخانه

3. یک تابلو خوشامدگویی اضافه کنید

دیوارهای برهنه آشپزخانه را می‌توان با عناصر مختلفی پر کرد و به آنها روح تازه بخشید. تابلوهای خوشامدگویی که با خطی زیبا جمله‌ای را نمایش می‌دهند، یکی از بهترین ایده‌های دکوراسیونی هستند.

این تابلوها را می‌توانید خودتان هم طراحی کنید. کافی است طرح‌های متنوع آن را در اینترنت جستجو کرده و یک تابلوی مینیمال و جذاب برای آشپزخانه خودتان داشته باشید.

تابلو خوش نویسی و طراحی مینیمال برای تزیین دیوار آشپزخانه

4. با یک ساعت دیواری بزرگ توجه‌ها را جلب کنید

ساعت دیواری یکی از ایده‌های جذاب برای تزیین دیوار آشپزخانه است. به خصوص زمانی که مرزی بین محل غذاخوری و حال و پذیرایی وجود نداشته باشد. در این شرایط آویزان کردن ساعت می‌تواند غذاخوری را جدا کرده و آن را تبدیل به نقطه عطف خانه شما کند.

استفاده از ساعت بزرگ برای تزیین دیوار آشپزخانه

5. دیوار از نوع تخته سیاه برای با سلیقه‌ها!

یکی از جدیدترین ایده‌های دکوراسیون داخلی، استفاده از تخته سیاه روی دیوار یا حتی روی وسایل مختلف است. اگر طراحی و نقاشی شما خوب است، با به کار بردن یک تخته سیاه بزرگ به جای بخشی از دیوار آشپزخانه، می‌توانید هر روز خود را متفاوت شروع کنید.

با استفاده از این ایده هم فضایی برای یادآوری‌ها دارید و هم می‌توانید خودتان یک طرح شخصی برای تزیین آشپزخانه داشته باشید.

تخته سیاه به عنوان تزیین دیوار آشپزخانه

6. از نقاشی‌های سه بعدی استفاده کنید

طراحی‌های سه بعدی را باید از جدیدترین ایده‌های دکوراسیونی معرفی کنیم که در سال‌های اخیر طرفدار بسیاری پیدا کردند. برای تزیین دیوار آشپزخانه هم می‌توانید به سراغ نقاشی‌های سه بعدی و غول پیکر از وسایل آشپزخانه بروید و آنها را روی دیوار نقاشی کنید.

اگر دیوار آشپزخانه رنگی خنثی داشته باشد، این نقاشی‌ها واقعی‌تر به نظر می‌رسند. فقط حواستان به ارتفاع نقاشی‌ها باشد تا بالاتر از ارتفاع میز قرار بگیرند.

نقاشی های سه بعدی برای تزیین دیوار آشپزخانه

7. از عکس‌های شخصی استفاده کنید

قرار نیست همیشه عکس‌های شخصی را به در یخچال بچسبانید! می‌توانید با استفاده از آنها یک دیوار جذاب و شخصی برای آشپزخانه‌تان طراحی کنید. استفاده از عکس‌های شخصی احساس آرامش بیشتری به شما می‌بخشد و بعد از چند سال شاید حس نوستالژی هم به آشپزخانه‌تان اضافه شود و آنجا را تبدیل به فضایی دنج کند.

عکس های شخصی برای تزیین دیوار آشپزخانه

8. از بشقاب‌های دیوارکوب استفاده کنید

یکی از زیباترین ایده‌ها برای تزیین دیوار آشپزخانه و خارج کردن آنها از فضایی خشک و خالی، دیوارکوب‌ها هستند. دیوارکوب‌ها را می‌توانید با انواع طرح‌ها و رنگ‌های متنوع پیدا کنید و با توجه به تم آشپزخانه، آنها را روی دیوار به کار ببرید.

پیشنهاد می‌کنیم برای جذابیت بیشتر، از دیوارکوب‌هایی با قطرهای مختلف استفاده کنید تا یک گالری دیواری از بشقاب‌های جذاب داشته باشید.

بشقاب های دیوارکوب برای تزیین دیوار آشپزخانه

9. یک تم برای آشپزخانه انتخاب کنید

یکی دیگر از راه‌های دکوراسیون آشپزخانه و دیوارهای آن، استفاده از تمی است که از آن در وسایل، پارچه‌ها و دستمال‌ها و قاب عکس‌های دیواری آشپزخانه استفاده کنید. سعی کنید تم انتخابی با فضای آشپزخانه همخوانی داشته باشد.

به عنوان مثال تم ساحلی و دریایی می‌تواند ایده خوبی بوده و آرامش خاصی به آشپزخانه شما ببخشد.

10. آثار هنری ساده را دست کم نگیرید

برای تزیین دیوار آشپزخانه می‌توانید از کوچک‌ترین آثار هنری استفاده کنید. کافی است یک قفسه دیواری داشته باشید و از انواع تابلوهای کوچک و بزرگ، سینی‌های نوستالژی، ظروف عجیب و غریب و هر چیزی که احساس خوبی به شما می‌دهد، روی دیوار استفاده کنید.

منبع idealhome.co

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

©2023 تمامی حقوق این سایت محفوظ است

تماس با ما

با ما در تماس باشید ، قول میدهیم در اسرع وقت پاسخ گو باشیم

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟