جدیدترین ایده‌ها برای دکور سبک مینیمالیست

هیچ چیز به اندازه دکور سبک مینیمالیست نمی‌تواند برای زندگی‌های شلوغ و پرسرعت امروزی مناسب باشد. تمیز به نظر رسیدن خانه تنها بخشی از داشتن سبک مینیمال در خانه است؛ استفاده از فضای خالی نسبتا زیاد در این سبک باعث می‌شود که ذهن‌تان متمرکزتر شده و احساس آرامش بیشتری را تجربه کنید. در این بخش می‌خواهیم ایده‌هایی برای دکور سبک مینیمالیست را با شما در میان بگذاریم. پس برای تجربه لذت بخش آرامش همراه ما باشید.

دکور سبک مینیمالیست یا دکوراسیون داخلی به سبک مینیمال چیست؟

پیش از این که به سراغ ایده‌های مینیمالیستی برویم باید با این سبک دکوراسیونی آشنا شویم. سبک مینیمالیسم ریشه در یک جنبش هنری در دهه 1960 دارد. بعد از آن این سبک وارد طراحی و معماری شد. در دکوراسیون داخلی مینیمالیسم را بیشتر با سادگی، پالت‌های رنگی خنثی و خطوط مرتب می‌شناسند.

8 ایده دکور سبک مینیمالیست

بی نظمی را از تمام سطوح پاک کنید!

به اطرافتان نگاه کنید؛ چه می‌بینید؟! کاغذها و فاکتورهای خرید، کلیدها، کارت‌های بانکی، کفش‌ها در جلوی ورودی خانه، لیوان‌های خالی روی میز، عینک آفتابی و اکسسوری‌هایی که هر روز استفاده می‌کنید!

انگار که تمام وسایل کیف ما به پیشخوان آشپزخانه و میزها راه پیدا کرده‌اند. میز ناهارخوری یکی دیگر از سطوح خانه است که مانند آهنربا وسایل شما را به خود جذب می‌کند!!

اگر می‌خواهید اولین قدم برای پیاده سازی سبک مینیمال را بردارید، باید تمام وسایل را از روی سطوح خانه پاک کنید. هر چیزی را که می‌توانید از چشم خارج کنید. از قفسه‌ها برای این کار استفاده کنید و نگذارید اقلام کوچک تبدیل به بخشی از دکوراسیون شما شوند!

تمیز بودن سطوح در دکور سبک مینیمالیست

یک رنگ پایه خنثی انتخاب کنید

در مورد دکور سبک مینیمالیست همه چیز با انتخاب یک رنگ اصلی شروع می‌شود. در پالت رنگی سبک مینیمال رنگ‌های خنثی جایگاه ویژه‌‌ای دارند. منظور از رنگ‌های خنثی، رنگ‌های ملایمی هستند که درصد اشباع یا غلظت آنها پایین است.

این رنگ‌ها تاثیر بیشتری در ایجاد آرامش دارند و هدف ما از این سبک، تجربه همین احساس است.

رنگ اصلی دکوراسیون مینیمال شما به صورت غالب در فضا دیده می‌شود. به عنوان مثال دیوارها و وسایل بزرگ خانه با این رنگ پوشیده می‌شوند.

رنگ پایه و اصلی خنثی در دکور سبک مینیمالیست

کمیت را فدای کیفیت کنید!

در دکور سبک مینیمالیست کیفیت حرف اول را می‌زند. یعنی برای اضافه کردن هر قطعه جدید به خانه باید تصمیم بگیرید که آیا واقعا این قطعه ارزش اضافه شدن به فضای شما را دارد یا نه؟!

یک طرفدار واقعی سبک مینیمال به دنبال وسایلی است که طراحی ظاهری ساده‌‌ای دارند. چرا که این وسایل در طول زمان شما را خسته نمی‌کنند. خرید وسایل خوش ساختی که دوام بالایی دارند، به پیاده سازی این سبک دکوراسیونی کمک می‌کند.

اهمیت کیفیت قطعات در دکور سبک مینیمالیست

فلسفه یک ورود در ازای یک خروج

اگر نگاهی به اتاق‌ها بیندازید متوجه حضور بسیاری از کمدها و قفسه‌ها می‌شوید که بلا استفاده مانده‌اند یا وسایلی را نگهداری می‌کنند که حتی سالی یک بار آنها را نگاه نمی‌کنید و فقط با نزدیک شدن به بهار، خاک روی آنها را تمیز می‌کنید!

در سبک دکوراسیون مینیمال قانونی وجود دارد که می‌گوید به ازای اضافه کردن هر وسیله به خانه، یکی از وسایل را بیرون بیندازید. این قانون به شما کمک می‌کند تا از خرید اقلام غیر ضروری خودداری کنید و برای هر بار خرید تصمیمات جدی‌تری بگیرید.

فلسفه دکور سبک مینیمالیست به ازای خرید هر وسیله یک وسیله خارج شود

از بافت‌های مختلف در رنگ‌های مشابه استفاده کنید

یک اتاق مینیمال ممکن است با رنگ‌های خنثی سرد به نظر برسد؛ برای این که این مشکل را در دکور سبک مینیمالیست برطرف کنید می‌توانید از بافت‌ها کمک بگیرید.

بافت‌ها از انواع بافتنی گرفته تا کوسن‌ها، پوست‌های واقعی، مخمل‌ها و بسیاری از بافت‌های دیگر سبک مینیمال را گرم‌تر نشان می‌دهند. فقط برای استفاده از بافت‌ها باید در انتخاب رنگ آنها توجه داشته باشید و از رنگ‌هایی که در یک تُن قرار می‌گیرند، استفاده کنید.

بافت های مختلف در دکور سبک مینیمالیست

از قفسه‌ها و کمدهای کارآمد و شیک استفاده کنید

برای برطرف کردن آشفتگی‌هایی که در خانه دیده می‌شود، کمدها و قفسه‌ها بهترین راه حل هستند. استفاده از کمدها در انواع و اقسام اشکال می‌تواند به ذخیره سازی وسایل و دور از چشم نگه داشتن آنها کمک کند. با این کار فضای خانه تبدیل به محیطی آرام می‌شود که هرج و مرجی ندارد.

البته برای خرید وسایل در سبک مینیمال معمولا به سراغ وسایل چند منظوره می‌روند که کارایی بیشتری دارند. به عنوان مثال قفسه‌هایی که می‌توانید آنها را به شکل پاف به مبلمان خانه اضافه کنید، انتخاب‌های خوبی هستند.

اهمیت کمدها در دکور سبک مینیمالیست

استفاده از عناصر طبیعی

یکی دیگر از ویژگی‌ها در دکور سبک مینیمالیست عناصر طبیعی هستند. مثلا نیمکت‌های چوبی، سبدهای بافته شده، گل و گیاهان آپارتمانی و نور طبیعی که فضا را روشن می‌کند، مهم ترین دارایی‌ها در یک سبک دکوراسیون مینیمال به حساب می‌آیند.

عناصر طبیعی مهم در سبک مینیمال

همه چیز را ساده نگه دارید

در آخر برای داشتن یک سبک مینیمال در خانه به شما پیشنهاد می‌دهیم که فلسفه اساسی پشت این سبک را فراموش نکنید: سادگی.

مینیمالیسم شما را به سادگی دعوت می‌کند و سادگی چیزی است که در سبک زندگی پرمشغله‌مان در دکوراسیون خانه به آن نیاز داریم. پس سعی کنید از وسایل مجلل و پر زرق و برق در دکوراسیون استفاده نکنید و رنگ‌ها را در یک پالت رنگی مشابه نگه دارید تا از معجزه مینیمال برای آرامش روحی بهره‌مند شوید.

سبک مینیمال در خانه

منبع mydomaine

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

©2022 تمامی حقوق این سایت محفوظ است

تماس با ما

با ما در تماس باشید ، قول میدهیم در اسرع وقت پاسخ گو باشیم

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟