دکوراسیون داخلی با حیوانات خانگی

اگر شما هم یک مهمان کوچک پشمالو در خانه داشته باشید، به دنبال ایده‌هایی برای دکوراسیون داخلی با حیوانات خانگی می‌گردید. جالب است بدانید به جای این که وسایل مختلفی برای حیوان خانگی تهیه کنید، می‌توانید کمی در دکوراسیون خانه تغییرات ایجاد کرده تا آن را به فضایی دوست داشتنی برای دوست کوچک خود تبدیل کنید. در این بخش بخش ایده‌هایی از بازسازی خانه و طراحی دکوراسیون داخلی با حیوانات خانگی را برای شما جمع آوری کرده‌ایم. نکاتی را که در ادامه می‌آوریم به خاطر بسپارید.

5 نکته مهم برای طراحی دکوراسیون داخلی با حیوانات خانگی

شخصیت‌ها و نیازهای حیوان خانگی خود را بشناسید

برای این که بتوانید فضای خانه را برای یک حیوان خانگی ایده آل کنید، باید شخصیت حیوان خانگی‌تان را بشناسید. علاوه بر شخصیت، ویژگی‌هایی مثل جثه، سن و سلامت او نیز می‌تواند به شما کمک کند تا دکوراسیون بهتری برای نگهداری از آن طراحی کنید.

به عنوان مثال اگر از گربه‌ها به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌کنید، باید فضاهایی را در ارتفاع برای آنها طراحی کنید. چرا که بیشتر گربه‌ها ترجیح می‌دهند از بالای وسایل مختلف این طرف و آن طرف بپرند.

دکوراسیون داخلی با حیوانات خانگی برای گربه ها

در طرف مقابل زمانی که می‌دانید سگ شما به دلیل مشکلاتی نمی‌تواند تحرک زیادی داشته باشد، بهتر است اتاقک او را در کنار فضایی نورگیر و نزدیک به پنجره طراحی کنید.

برای حیوان خانگی خود فضایی اختصاصی طراحی کنید

اگر واقعا به دنبال ایده‌های دکوراسیون داخلی با حیوانات خانگی هستید، باید این نکته را در نظر بگیرید که حیوانات خانگی، چه سگ و چه گربه، نیاز دارند که فضایی مختص به خودشان داشته باشند. این فضا بهتر است دنج بوده و به نوعی مخفی‌گاه اختصاصی حیوان خانگی شما باشد.

اگر در خانه فضاهایی بلا استفاده مثل زیرپله‌ها یا فضاهای پرت دارید، بهترین انتخاب برای طراحی فضای اختصاصی حیوانات خانگی محسوب می‌شوند. هر چه فضا دنج‌تر باشد، دوست کوچک شما هم احساس امنیت بیشتری می‌کند.

جای مخصوص سگ ها در دکوراسیون داخلی

از محکم و مقاوم بودن فضاها مطمئن باشید

اگر در فکر طراحی دکوراسیون داخلی با حیوانات خانگی هستید، پیشنهاد می‌کنیم که از یک متخصص کمک بگیرید. بسیاری از فضاهایی که برای حیوانات خانگی طراحی می‌شوند، مانند پیاده روها یا فضاهای مرتفع، باید کاملا برای استفاده از حیوان خانگی شما ایمن باشد.

برای این کار باید از متریال‌های مقاوم استفاده کنید تا بازی کردن حیوان خانگی یا گاز و آب دهان او، مشکلی برای فضاهای طراحی شده ایجاد نکند.

دکوراسیون مقاوم و خلاقانه برای حیوانات خانگی

به فکر فضای بازی در محیط خارجی باشید

حیوانات خانگی مختلف دوست دارند در فضایی که به شکل معماگونه‌ای طراحی شده، بالا و پایین بروند. به همین دلیل شاید نتوان چنین فضایی را در داخل خانه برای آنها طراحی کرد.

اگر امکان طراحی محیطی برای بازی حیوانات در فضای بیرونی خانه دارید، حتما از آن استفاده کنید. می‌توانید این فضا را به گونه‌ای طراحی کنید که حیوان خانگی شما امکان رفت و آمد راحت بین محیط داخلی خانه و این فضا را داشته باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی با حیوانات خانگی با توجه به شخصیت حیوان

فضایی لذت بخش و ماجراجویانه طراحی کنید

معمولا حیوانات خانگی به دنبال جایی می‌گردند که بتوانند با اجزای آن بازی کنند. بنابراین برای طراحی دکوراسیون داخلی با حیوانات خانگی حتما قوه خلاقیت خودتان را به کار بگیرید. حیوانات خانگی معمولا بازیگوش هستند و دوست دارند فضایی که برای آنها طراحی می‌کنید، انتخاب‌های زیادی برای بازی در اختیارشان قرار دهند.

طراحی فضایی مخصوص حیوانات در خانه

بهترین تلاش‌تان را برای دوست کوچک‌تان کنید

اگر می‌خواهید در محیط داخلی خودتان، فضایی هم برای بازی و زندگی حیوان خودتان طراحی کنید، بهتر است بیشتر با دنیای این حیوانات کوچک و دوست داشتنی آشنا باشید. علاوه بر این که رفتارهای حیوانات خانگی متفاوت از یکدیگر است؛ حتی دو حیوان خانگی مشابه مثلا دو گربه یا دو سگ هم ممکن است خلق و خو و شرایط مختلفی داشته باشند.

هر چه شناخت بیشتری به حیوان خانگی خودتان داشته باشید، طراحی دکوراسیون داخلی با حیوانات خانگی موفق‌تر عمل می‌کند.

منبع houzz

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

©2022 تمامی حقوق این سایت محفوظ است

تماس با ما

با ما در تماس باشید ، قول میدهیم در اسرع وقت پاسخ گو باشیم

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟