چطور روز خودمان را شاد، پرانرژی و عالی شروع کنیم؟

شروع کردن یک روز خوب و پر انرژی بر خلاف آنچه تصور می‌کنید به تمهیدات عجیب و غریبی نیاز ندارد. اگر دوست دارید روزهای کاری خودتان را بدون عجله و با کمی خلاقیت و لذت شروع کنید، در این بخش راهکارهایی را برای شما آورده ایم. از این 10 روش استفاده کنید تا بیشترین بهره را از صبح‌های خود ببرید.

10 روش برای شروع کردن یک روز خوب

1. شروع کردن یک روز خوب فقط با 30 دقیقه زودتر بیدار شدن!

برای این که بازه زمانی خودتان را بهبود ببخشید و صبح را با عجله شروع نکنید، ارزش آن را دارد که کمی زودتر از خواب برخیزید. 30 دقیقه به اندازه‌‌ای کافی است که احساس می‌کنید زمان زیادی را به دست آورده‌اید؛ از طرف دیگر 30 دقیقه زودتر بیدار شدن کار سختی نیست و به برنامه ریزی هم نیاز ندارد.

شروع کردن یک روز خوب با 30 دقیقه زودتر بیدار شدن

2. آهنگ هشدار صبحگاهی را تغییر دهید

زنگ هشدار اولین چیزی که است که صبح می‌شنوید. پس می‌تواند یک یادداشت مثبت روزانه باشد، یا چیزی که چندان احساس جالبی در شما ایجاد نمی‌کند.

سعی کنید روز خود را با آهنگ موردعلاقه خودتان یا صدای طبیعت شروع کنید. اگر از تلفن هوشمند خود برای هشدار استفاده می‌کنید، بعد از بیدار شدن سعی کنید به سراغ پیام‌ها و شبکه‌های اجتماعی نروید تا شروع کردن یک روز خوب سخت نباشد.

زنگ هشدار جذاب

3. مدیتیشن در زمان انتظار دم کشیدن چای یا قهوه

بهترین زمان برای تمرکز، زمانی است که به انتظار دم کشیدن نوشیدنی صبحگاهی خود هستید. نفس‌های عمیق و طولانی بکشید و با چشمان بسته، خود را در محیطی آرام تصور کنید. بگذارید افکار سمی مثل ابرهای سیاه از ذهن شما دور شوند.

مدیتیشن در زمان آماده شدن چای

4. اولین فنجان نوشیدنی صبح

به جای این که در حین نوشیدن قهوه، با عجله کارها را هم انجام دهید، یک لحظه زمان بگذارید تا جرعه‌های اول و مزه قهوه یا چای را با وجودتان احساس کنید. کمی به بیرون پنجره خیره شوید و در لحظه‌‌ای سکون، فقط خودتان باشید.

شروع کردن یک روز خوب با فنجان قهوه

5. چند خط یادداشت روزانه

عادت روزمره نگاری در ابتدای صبح برای پر انرژی کردن روزتان واقعا کار می‌کند. سعی کنید اولین کاری که صبح انجام می‌دهید نوشتن چند خط تا چند صفحه باشد تا تمرکز ذهنی خود را پیدا کنید. افکار خود را ساده روی کاغذ بیاورید.

علاوه بر این خواندن بخشی از رمان یا شعر هم می‌تواند برای شروع کردن یک روز خوب ، عالی عمل کند.

6. قدم زدن زیر نور خورشید

اگر هوا خوب است، قهوه یا چای خود را بیرون از منزل بنوشید. هوای تازه را با تمام وجود استنشاق کنید و بگذارید پرتوهای آفتاب صورت شما را نوازش کند. تماشای گیاهان هم یکی از لذت بخش‌ترین کارها برای شروع یک روز عالی با انرژی مثبت است.

تلالو خورشید برای شروع کردن یک روز خوب

7. لیست کارها را تهیه کنید

یک لیست سریع از کارهایی که می‌خواهید امروز انجام بدهید، تهیه کنید. سعی کنید اولویت بندی‌ها در آن مشخص بوده و قابل مدیریت باشد.

یک راه ساده برای تهیه لیست این است که از خود بپرسید در پایان روز با انجام دادن کدام 3 کار احساس موفقیت می‌کنید؟! این سه مورد برای امروز ضروری هستند.

8. صبحانه را خودتان آماده کنید

آماده کردن صبحانه کار سختی نیست. آبمیوه‌های تازه، کمی آجیل، توت و غلات دیگر برای صبحانه عالی هستند. برای شروع کردن یک روز خوب پیشنهاد می‌کنیم که خودتان صبحانه را آماده کنید و زمان بیشتری را برای این کار روزانه اختصاص دهید.

آماده کرددن صبحانه برای انگیزه بیشتر در صبح

9. کمی ذن و لمس تنهایی لذت بخش

مزیت بیدار شدن زودهنگام این است که مجبور نیستید به سرعت در حال آماده شدن باشید. موزیک مورد علاقه‌تان را بگذارید و آن را با سکوت بچشید.

ترمز سرعت زندگی را بکشید و از لذت بخش‌ترین لحظه‌های آماده شدن، بیشتر لذت ببرید. لحظه‌های ساده مثل دوش گرفتن، رایحه معطر صابون و استفاده از نرم کننده را با تمام وجود احساس کنید.

10. کاری خلاقانه انجام دهید

تغذیه قوه خلاقیت قبل از شروع شغل واقعی، روشی عالی برای بازسازی اولویت‌های زندگی است. نقاشی، طراحی، مجمسه سازی، نوشتن خلاقانه، چند عکس جذاب در نور زیبای صبح، نواختن موسیقی و هر چیزی که به شما انگیزه می‌دهد، برای شروع کردن یک روز خوب می‌تواند عالی باشد. فقط 10 دقیقه برای این کار زمان بگذارید.

انجام کارهای خلاقانه پیش از شروع کار

منبع houzz

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

©2022 تمامی حقوق این سایت محفوظ است

تماس با ما

با ما در تماس باشید ، قول میدهیم در اسرع وقت پاسخ گو باشیم

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟