چگونه از برخورد پرندگان به پنجره خود جلوگیری کنیم

با چند تنظیم ساده ، پرندگان را ایمن نگه دارید

‎برخورد پرنده به پنجره شما صدای افتضاحی دارد. و متأسفانه ، برخورد پنجره ها برای پرندگان وحشی کاملاً عادى است ، خصوصاً در فصل جفت گیری و مهاجرت در بهار و پاییز. این برخوردها اغلب منجر به زخمی شدن و کشته شدن آنها می شود. این مشکل از سال 1970 به طور قابل توجهی به از دست دادن تقریبا 30 درصد از جمعیت پرندگان آمریکای شمالی منجر شده است. خبر خوب این است که چندین کار ساده وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از پرواز پرندگان به داخل پنجره های خود انجام دهید. درک اینکه چرا این اتفاق افتاده به شما کمک می کند بهترین راه حل ها را برای خانه خود پیدا کنید.

چرا پرندگان به پنجره پرواز می کنند؟

‎”تحقیقات تخمین می زند که هر سال 365 میلیون تا یک میلیارد پرنده فقط در ایالات متحده با ساختمانها برخورد می کنند .” بنابراین ، چرا پرندگان اینقدر به داخل پنجره ها پرواز می کنند؟ پاسخ سریع این است که پرندگان شیشه را مانعی نمی دانند. هنگامی که زیستگاه و آسمان از طریق شیشه های شفاف قابل مشاهده است اغلب سعی می کنند از طریق آنچه که به عنوان ادامه ناگسستنی فضای بیرونی تصور می کنند ، پرواز کنند.اما علت شایع حملات پرندگان انعکاس چشم انداز و آسمان در پنجره است. “میوکو چو” ، مدیر ارتباطات در آزمایشگاه کورنل ميگويد: . گاهی اوقات ، یک پرنده با دیدن بازتاب خود به پنجره ای حمله می کند. این بیشتر اوقات در فصل جفت گیری زمانی اتفاق می افتد که پرنده ممکن است باور کند قلمروش در خطر است.

چگونه جلوی برخورد پرندگان با پنجره را بگیریم

چندین راهکار خوب برای جلوگیری از برخورد پرندگان با پنجره های شما وجود دارد. مححقان توصيه می كنند که تلاش برای شناسایی و تمرکز بر روی پنجره های دارای اولویت ، مخصوصاً در مواردی که می دانید اعتصاب پرندگان در آنها اتفاق افتاده است. سپس ، از این نکات استفاده کنید تا خطر را به حداقل برسانید.

لانه ها و ظرف غذاى پرندگان را از منطقه خطر دور نگه دارید

 به گفته دانیل كلم ، پروفسور بیولوژی شناسی پرندگان شناسی و حفاظت از دانشكده مولننبر در پنسیلوانیا ، پرندگان در فاصله 10 متری (كمی بیش از 30 فوت) پنجره ها بیشتر كشته می شوند. كلم می گوید: “هنگامی كه در این منطقه خطرناك قرار می گيرند ، پرندگان فریب می خورند تا به زیستگاه و آسمانی برسند كه در پشت شیشه های شفاف دیده می شوند یا در صفحات بازتابنده ديده می شوند

محققان توصیه می کند که لانه و ظرف غذاي  پرندگان را با فاصله ای بیش از ١٠ متر از پنجره ها يا كمتر از ١ متر قرار دهیدزيرا هنگامی که بسیار به خانه شما نزدیک است ، بعید است پرندگان سرعت کافی را داشته باشند تا در صورت برخورد به پنجره آسیب جدی ببینند.

بازتاب ها را کاهش دهید

‎چو می گوید: برای جلوگیری از برخورد پنجره ، بازتاب های پنجره خود را از بين ببريد. براى اين كار از نوارهای عمودی یا افقی در قسمت بیرونی پنجره ها از نوار سفید با عرض حداقل 1/8 “استفاده کنید (اگر در قسمت داخلی قرار گیرند ، می توانند توسط انعکاس پنهان شوند و بنابراین بی اثر هستند). به همین ترتیب ، می توانید از برگه های تزئینی تزئینی استفاده کنيد.

گزینه دیگر استفاده از نوار پنجره متحرک است که به راحتی قابل استفاده است. از بیرون ظاهری مات به شما می دهد اما دید از داخل را مسدود نمی کند. این مزیت اضافه شده این است که اگر می خواهید پرندگان را  در لانه هايي كه درست كرديدتماشا کنید ، از دید آنها پنهان می مانيد تا با حضور شما نترسند.

تورى ها را در پنجره خود نگه دارید

توري هاي  حشرات در خارج از پنجره ها می توانند انعکاس را به میزان قابل توجهی کاهش دهند و در صورت پرواز یک پرنده به داخل آن ، کمی انعطاف ایجاد کنند. تورى ها را حتماً در طول سال عوض کنید . سایه های خارجی ، صفحه های خورشیدی و سایبان ها نیز بازتاب ها را به حداقل می رسانند

چگونه به پرنده آسیب دیده کمک کنیم؟

‎پرندگانی که در پرواز کامل به یک پنجره برخورد می کنند اغلب به طور کامل کشته می شوند. برخی دیگر ممکن است آسیب های داخلی داشته باشند که بعداً جان خود را از دست می دهند ، اما برخی از پرندگان فقط به طور موقت از فعالیت خارج می شوند.

“بسیاری از اوقات هنگامی که یک پرنده به یک پنجره برخورد می کند ، آنها مبهوت می شوند و فقط به زمان کمی برای بهبودی احتیاج دارند. قرار دادن آنها در یک مکان تاریک ، گرم و آرام به آنها اجازه می دهد تا مغز خود را در مورد خود جمع کنند ، و سپس آنها می توانند پس از 15 یا 20 دقيقه آزاد شوند هولوران می گوید. پرنده را در یک جعبه درب دار قرار دهید و مطمئن باشید که گربه ها منتظر حمله نيستند.

چو می گوید بعد از 20 دقیقه ، اگر پرنده به خودی خود پرواز نكند ، “یا اگر در همان ابتدا متوجه آسیب دیدگی بدی شدید ، با یك مركز توانبخشی حیات وحش تماس بگیرید . آنها به شما مشاوره می دهند و ممكن است از شما بخواهند كه پرنده را برای آنها بیاورید.” .

‎در حالی که پنجره ها چشم اندازهای دلپذیر باغ و آفتاب را به خانه های ما وارد می کنند ، آنها تهدیدی کشنده برای پرندگان محسوب می شوند. اما با چند راهكار ساده می توانید به پرندگان  کمک کنید تا از این خطر در امان  بمانند.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

©2022 تمامی حقوق این سایت محفوظ است

تماس با ما

با ما در تماس باشید ، قول میدهیم در اسرع وقت پاسخ گو باشیم

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟