با این گیاهان حشرات و پشه‌ها را فراری دهید!

حضور حشرات از هر نوعی که باشد در خانه واقعا عذاب‌آور است! هیچ کس دوست ندارد میزبان سوسک‌ها، پشه‌ها، مگس‌ها و حشرات دیگر در خانه خودش باشد. برای این کار به جای استفاده از سموم شیمیایی می‌توانید از گیاهان آپارتمانی دافع حشرات استفاده کنید! این گیاهان بر خلاف مواد شیمیایی موجود در پودرها یا اسپری‌های دفع کننده حشرات، هیچ سمی ندارند و به واسطه ترکیبات گیاهی و بوی مخصوص خودشان می‌توانند به عنوان گیاهان آپارتمانی دافع حشرات عمل کنند.

می خواهید از این روش جایگزین سالم برای فراری دادن پشه‌ها و حشرات در خانه خودتان استفاده کنید؟! همراه ما باشید تا با این گیاهان معجزه‌آسا آشنا شویم.

9 انتخاب عالی به عنوان گیاهان آپارتمانی دافع حشرات

1.    ریحان یا Basil

گیاه ریحان را می‌توانید در گلدان کوچکی در خانه خودتان داشته باشید. این گیاه شهرت زیادی در فراری دادن پشه و انواع مگس و حشرات دیگر دارد.

پرورش این گیاه در خانه و فضای داخلی هیچ دردسری ندارد؛ در ضمن علاوه بر این که به کمک ریحان حشرات را از خانه خودتان دور می‌کنید، می‌توانید از برگ‌های گیاه هم استفاده کنید.

حواستان باشد که برای پرورش ریحان در خانه به نور خیلی زیاد، رطوبت متوسط، دمای کمتر از دمای معمول در خانه (18 تا 22 درجه سانتی‌گراد) و خاک با بافت متوسط نیاز دارید.

ریحان گیاهان آپارتمانی دافع حشرات

2.    اسطوخودوس یا Lavender

نام اسطوخودوس در میان گیاهان آپارتمانی دافع حشرات بیشتر از سایر گیاهان شنیده می‌شود و بازیکن اصلی لیگ دفع کننده حشرات است! این گیاه می‌تواند از حضور مگس‌ها، کک و کنه‌ها، پشه‌ها تا حتی سوسک‌ها و آفات دیگر در خانه شما جلوگیری کند.

از طرف دیگر باید به عطر منحصر به فرد این گیاه هم اشاره کنیم. عطر گیاه اسطوخودوس برای انسان آرامش‌بخش است و و خواب راحتی را برای شما به ارمغان می‌آورد. با این حال اگر به عطرها حساسیت داشته باشید، این گیاه نمی‌تواند برای نگهداری در خانه شما مناسب باشد.

اسطوخودوس گیاهان آپارتمانی دافع حشرات

3.    مریم گلی یا سالویا (Sage)

مریم گلی یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی زیبا برای فراری دادن حشرات مختلف است. این گیاه که از خانواده نعنائیان محسوب می‌شود را با نام Salvia هم در میان گیاهان آپارتمانی می‌شناسند.

برای پرورش این گیاه در خانه به نور زیاد، رطوبت پایین، دمای نسبتا سرد (17 درجه سانتی‌گراد) و خاکی که زهکشی خوبی دارد نیاز دارید.

مریم گلی گیاهان آپارتمانی دافع حشرات

4.    گیاه رزماری Rosemary

رزماری یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی دافع حشرات است که عطر فوق‌العاده‌ای هم دارد. این گیاه بوته‌ای در تمامی فصول سال سبز بوده و برای رشد خود به نور زیاد، رطوبت کم و خاک شنی و ماسه‌ای با زهکشی بالا نیاز دارد.

رزماری را می‌توانید برای مصارف دارویی یا حتی به عنوان چاشنی غذای خودتان هم استفاده کنید.

رزماری دفع کننده حشرات

5.    گیاه زینتی جعفری یا Marigolds

این گیاه با شکوفه‌های زیبا و رنگارنگ خود هم می‌تواند اتاق خواب یا آشپزخانه شما را به زیبایی هر چه تمام تزیین کند و هم این که شما را از آزار و اذیت حشرات مختلف نجات دهد. بهتر است که این گیاه در نزدیکی درها و پنجره‌ها قرار بگیرد تا از ورود حشرات مختلف به داخل خانه جلوگیری کند.

گیاه جعفری می‌تواند حتی دماهای منفی صفر را تحمل کند و برای رشد خود به نور زیاد، رطوبت کافی و خاک رس یا ماسه‌ای با زهکشی خوب نیاز دارد.

گل جعفری

6.    گیاه نعناع گربه ای یا Catnip

این گیاه یکی از معروف‌ترین گیاهان آپارتمانی دافع حشرات است که می‌تواند پشه‌ها، کک‌ها، ساس‌ها و حتی سوسک‌ها را فراری دهد. جالب این که گیاه کت نیپ جزو معدود گیاهانی است که به مذاق انواع مختلف سوسک‌ها خوش نمی‌آید و اگر با مشکل سوسک‌های مختلف دست و پنجه نرم می‌کنید، این گیاه انتخاب خوبی است.

این گیاه به رطوبت کم، نور زیاد و خاک ترکیبی برای رشد نیاز دارد.

catnip یا گیاه نعناع گربه ای

7.    گل داوودی یا Chrysanthemum

گل داوودی از گیاهان آپارتمانی شناخته شده و زیباست؛ اما کمتر کسی می‌داند که این گیاهان با گل‌های رنگارنگ خود می‌توانند حشرات را هم دور کنند. اگر می‌خواهید زیبایی اتاق‌ها و از بین رفتن حشرات مختلف را همزمان تجربه کنید، داوودی‌های زیبا را به فضای داخلی و خارجی خانه اضافه کنید.

گل داوودی

8.    گیاه حشره خوار ونوس Venus fly traps

در آخر هم باید شناخته شده‌ترین گیاهان آپارتمانی دافع حشرات یعنی ونوس حشره خوار را به شما معرفی کنیم. جالب است بدانید که ونوس‌های وحشی و طبیعی در باتلاق‌های ساحل کارولیناس زندگی می‌کنند.

این گیاهان می‌توانند حشرات منزل شما را به عنوان وعده غذایی میل کنند! با این حواستان باشد که اگر حشرات زیادی در خانه نباشند برای زنده ماندن این گیاه باید برای آنها حشره تهیه کنید.

ونوس حشره خوار

منبع sfgate

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

©2022 تمامی حقوق این سایت محفوظ است

تماس با ما

با ما در تماس باشید ، قول میدهیم در اسرع وقت پاسخ گو باشیم

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟