گیاه آپارتمانی مناسب اتاق خواب

اتاق‌های خواب یکی از بهترین فضاهایی هستند که می‌توانید گیاهان آپارتمانی را در آن نگهداری کنید؛ چرا که گیاهان با طراوت و شادابی خود می‌توانند انرژی دوباره‌ای به شما بخشیده و احساس آرامش را در اتاق پراکنده کنند. اما برای این کار باید گیاه آپارتمانی مناسب اتاق خواب را بشناسید. چرا که این اتاق‌ها معمولا نورگیر خوبی ندارند و روشنایی آنها به لامپ‌ها و آباژورها محدود است.

اگر شما هم می‌خواهید با 5 گیاه آپارتمانی زیبا، خواب راحت‌‌‌تری را تجربه کنید و دیگر نگران سموم موجود در هوای اتاق نباشید، این مطلب را از دست ندهید. در این بخش می‌خواهیم بهترین و مناسب‌‌‌ترین گیاهان آپارتمانی برای نگهداری در اتاق خواب را معرفی کنیم.

محبوب‌‌‌ترین گیاه آپارتمانی مناسب اتاق خواب : اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم (Spathiphyllum) که به peace lily هم معروف است، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای نگهداری در اتاق‌های خواب محسوب می‌شود. از آنجایی که برگ‌های براق این گیاه می‌توانند در شرایط کم نور به رشد خود ادامه داده و ریشه‌های آن عادات آبیاری متفاوت را تاب می‌آورند، اسپاتی فیلوم را باید یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی دانست. برگ‌های این گیاه در زمان کم آبی خمیده می‌شود و با آب دادن به سرعت به حالت اول خود بر می‌گردد.

اگر در اتاق خواب خود پنجره دارید، بهتر است اسپاتی فیلوم را در نزدیکی آن قرار دهید تا اسپات‌های گل مانند و سفیدرنگ آن ظاهر شوند و گلدان جذاب‌تری داشته باشید.

گیاه آپارتمانی اسپاتی فیلوم

جذاب‌‌‌ترین گیاه آپارتمانی مناسب اتاق خواب : نخل شامادارو

نخل شامادارو با نام انگلیسی Parlour Palm و نام علمی Chamaedorea elegans شناخته می‌شود. به این گیاه در ایران نخل بامبو هم می‌گویند. این گیاه به طور طبیعی در گواتمالا و در سایه رشد می‌کند. به همین دلیل از این گیاه در محیط‌هایی مثل ادارت، مراکز خرید و تمام فضاهای داخلی با نور کم استفاده می‌کنند. در واقع باید گفت که نور زیاد برگ‌های این گیاه را از بین می‌برد. بنابراین اگر دوست دارید این گیاه آپارتمانی با ظاهر درختچه مانندش را در اتاق خواب خود نگهداری کنید، حتما آن را دور از پنجره قرار دهید.

این گیاه رطوبت را دوست دارد و حتی می‌توان آن را در مکانی نزدیک به وان حمام نگهداری کرد. در حقیقت رطوبت مانع از فعالیت آفات مختلف روی برگ‌های نخل شامادارو خواهد شد.

گیاه آپارتمانی نخل شامادارو یا نخل بامبو

زیباترین گیاه آپارتمانی مناسب اتاق خواب : عشقه یا پیچک

در انگلیسی به گیاه پاپیتال که با نام‌های عشقه یا پیچک هم شناخته می‌شود، Hedera helix می‌گویند. این گیاه در فضاهای باز، ساقه‌های چسبان خود را به هر چیزی می‌پیچد و از دیوار و درخت و هر چیز دیگری بالا می‌رود. اما در اتاق خواب‌تان هم می‌توانید از این گیاه استفاده کنید و فرم رویش آن را با توجه به فضایی که در اختیار دارید، گسترش دهید.

گیاه پاپیتال می‌تواند در شرایط نوری مختلفی زندگی کند. بهتر است آنها را در گلدان‌های آویزان یا حتی روی میز کار خود قرار دهید. این گیاهان به آبیاری کمی نیاز دارند و با یک هفته بی‌آبی هم زنده می‌مانند.

گیاه آپارتمانی مناسب اتاق خواب پیچک عشقه پاپیتال

گیاه آپارتمانی سانسوریا یا زبان مادر شوهر برای اتاق خواب

سانسوریا پاکوتاه با نام علمی Sansevieria trifasciata که به نام گیاه زبان مادر شوهر هم شناخته می‌شود، یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی است که نسبت به گیاهان دیگر در تصفیه هوا عملکرد بهتری هم دارد. برگ‌های چرمی این گیاه حتی می‌توانند در شرایط سخت آفریقای جنوبی که خاک فقیر و باران نامنظمی هم دارد، داوم بیاورند.

برای نگهداری از این گیاه آپارتمانی مناسب اتاق خواب نیازی به هرس یا مرتب کردن برگ‌ها نخواهید داشت. سانسوریا هر دو هفته به آب نیاز دارد. در ضمن حواستان باشد که آن را در ظرفی با سوراخ‌های زهکشی مناسب قرار دهید؛ چرا که اگر آب از ظرف آن تخلیه نشود، گیاه می‌پوسد.

گیاه آپاراتمانی اتاق خواب سانسوریا زبان مادر شوهر

گیاه آپارتمانی فیلودندرون برای احساس آرامش در اتاق خواب

یکی دیگر از محبوب‌‌‌ترین گیاهان آپارتمانی که برای نگهداری در اتاق خواب مناسب است فیلودندرون (Philodendron) نام دارد. این گیاهان را باید یک انتخاب کلاسیک برای اتاق خواب معرفی کنیم که از سال 1970 در آپارتمان‌ها نگهداری می‌شدند. این گیاه با برگ‌های انجیری خود هیچ مزاحمتی ندارد و با ظاهر جذابش می‌تواند در گوشه‌ای از اتاق شما قرار بگیرد.

برای نگهداری از این گیاه آپارتمانی مناسب اتاق خواب بهتر است آن را در نزدیکی نور قرار دهید. میزان آب مورد نیاز این گیاه هم ناچیز است و هر زمان که دوست داشته باشید گلدان‌های فیلودندرون بیشتری داشته باشید، می‌توانید از آنها در یک لیوان آب ریشه بگیرید.

گیاه آپارتمانی فیلودندرون

منبع thespruce

2 دیدگاه تاکنون ثبت شده
  1. […] توجه قرار گرفته و به دلیل مقاومت نسبتا خوبی که دارد، در محیط‌های آپارتمانی و محیط‌های کاری استفاده […]

  2. […] فیلودندرون که یکی از گیاهان آپارتمانی مناسب اتاق خواب هم محسوب می‌شود، یک انتخاب عالی برای رشد در آب است. […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

©2022 تمامی حقوق این سایت محفوظ است

تماس با ما

با ما در تماس باشید ، قول میدهیم در اسرع وقت پاسخ گو باشیم

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟