‎‎ 5 نکته ای که باید قبل از سم پاشى کردن بدانید

قاتلان علفهای هرز: 5 نکته ای که باید قبل از سم پاشى کردن بدانید

‎با این نکات علفهای هرز را از بين ببريد:

علف های هرز آفت موجود در باغبانی هستند. آنها به ظاهر یک شبه رشد می کنند ، گلها و سبزیجات سالم را خفه می کنند و مانع رسيدن آب ، نور خورشید و مواد مغذی به گياهان ميشوند. چندین روش براى مقابله با علف های هرزِ گیاهان وجود دارد.

مراکز باغ گل اين وعده را ميدهند كه از گياهان در برابر علف هاى هرز مراقبت ميكنند غالباً ، وقتی به نظر می رسد علف های هرز در این بين پیروز می شوند ، گرفتن محصول و حمله آسان ترین راه است. اما چند دقیقه وقت بگذارید و علف هاى هرزِ گياهِ خود ، محیط اطراف و بهترین محصول را در نظر بگیرید.

‎در اینجا پنج راه وجود دارد كه باید بدانید قبل از سم پاشى بدانيد.

1.با پیشگیری شروع کنید

جنگ علف های هرز قبل از ریشه یابی آغاز می شود. باغی از گياهانى كه مورد علاقه شماست  را درست كنيد و با پيشگيرى علف هاى هرز را نا اميد كنيد.  این بدان معنی است که گیاهانی مناسب برای هر اقلیم را (دوستداران سایه در سایه ، عاشقان آفتاب در آفتاب) پرورش دهید و رطوبت کافی و كود گياهى  منظم را تأمین کنید. وقتی گیاهان سالم باشند ، رشد می کنند. گیاهان سالم باغ و چمنزارهایی که به شدت در حال رشد هستند ، خاک را باز می کنند و از جای گرفتن علف های هرز جلوگیری می کنند.

هوشیاری نیز نکته کلیدی است: هفته ای یک بار در اطراف گياهان خود قدم بزنید ، قبل از اینکه فرصت استقرار پیدا کنند علف های هرز کوچک را بيرون بکشید.

‎نکته: بهترین زمان برای کشیدن علف های هرز بعد از باران خفیف است که ریشه ها با سهولت بیشتری بیرون می آیند.

‎2. علف هاى هرز و اطراف را بشناسید

‎اولین قدم در شناسایی یک محصول یا عمل برای از بين بردن علف هاى هرز ، نام بردن علف های هرز است. با کدام علف هرز می جنگید؟ بیاموزید که چگونه علفهای هرز در باغ خود را بشناسید .

سم هاى از بین بردن علف های هرز مخصوص علف های هرز هستند. محصولی که یک علف هرز را از بین ببرد ممکن است محصول دیگری را از بين  نبرد. به طور کلی ، سم هاى علف های هرز برای استفاده در نزدیک گياهان مناسب نیستند.

‎برخی از سمهاى علف های هرز ، ممکن است در باد رانده شده و گیاهان اطراف را که جوانه می زنند از بین ببرند.

3.تأثیر را در نظر بگیرید

اغلب تأثیر یک محصول كُشنده علف های هرز فراتر از علف هرز است به طوريكه می تواند تأثیر مشابهی روی گیاهان و حیوانات غیر علف هرز داشته باشد. گیاهان و حیوانات حساسیت های مختلفی نسبت به عوامل محیطی دارند ، که با توجه به این واقعیت بايد سم هاى علف های هرز با احتیاط استفاده شوند.

‎4. برچسب (این قانون است) را دنبال کنید

‎برچسب های محصولاتِ اطلاعات مهمی در مورد نحوه ى ایمنِ استفاده از محصولهاى ضدِ علف های هرز را ارائه می دهند. آژانس حفاظت از محیط زیست بر محتوای برچسب بر اساس داده های علمی در مورد اثرات احتمالی بهداشت و محیط زیست نظارت می کند. برچسب سموم دفع آفات ، برخلاف بسیاری از برچسب های دیگر محصولات ، از نظر قانونی قابل اجرا هستند. همه این جمله را دارند: “استفاده از این محصول به روشی که با برچسب گذاری آن مغایرت داشته باشد ، نقض قانون است.” به عبارت دیگر ، برچسب قانون است. از محصول برای اهداف دیگر یا راه دیگری به غیر از آنچه در برچسب ذکر شده استفاده نکنید. 

5.مراقب علف کش های آلی و طبیعی باشید

غالباً تصور می شود که از آنجا که یک علف کش برچسب ارگانیک یا طبیعی دارد ، از محصول مصنوعی ایمن تر است. این امر بیشتر به لطف تجزیه سریع سمهاى علف های هرز آلی در محیط در مقایسه با برخی از علف کش های غیر آلی درست است که می توانند مدت زیادی در خاک یا گیاه بمانند.

غلظت زیاد برخی از علف کش های آلی ممکن است خطر قابل توجهی برای گیاهان و حیوانات اطراف ایجاد کند. دوستانه ترین راه برای از بین بردن علف های هرز این است که آنها را از ریشه بیرون بیاورید. وقتی این گزینه نیست ، محصولی را با دقت انتخاب کنید که علف های هرز را با حداقل تأثیرات بر محیط اطراف از بین ببرد.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

©2022 تمامی حقوق این سایت محفوظ است

تماس با ما

با ما در تماس باشید ، قول میدهیم در اسرع وقت پاسخ گو باشیم

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟