فنگ شویی اتاق‌های خانه

فنگ شویی اتاق‌های خانه ارتباط تنگاتنگی با ذهن آگاهی، کم شدن سرعت بالای زندگی و توجه به جزئیات آن دارد. برای این که بتوانید لحظه حال و زندگی در جریان را واقعا تجربه کنید، فنگ شویی اتاق‌ها به شما کمک می‌کند.

کلمه فنگ شویی که یک کلمه چینی است، به معنای باد (نفس انسان) و آب (60 درصد بدن انسان) است. از نظر تاریخی فنگ شویی به آیین‌های بودا و تائو مربوط می‌شود، اما در طول تاریخ و با توجه به موقعیت‌های جدید شهری تغییر یافته است.

اصول فنگ شویی اتاق‌های خانه چیست؟!

1.     قرار دادن میز و تختخواب در موقعیت فرماندهی

یکی از موثرترین و اساسی‌ترین اصول فنگ شویی، موقعیت فرماندهی است. به این معنا که برخی از اشیای خاص باید در موقعیت مناسب درب ورودی اتاق قرار بگیرند. این اشیا برای اتاق‌ها شامل تختخواب و میز می‌شود.

در واقع در اصول فنگ شویی درب ورودی هر فضا همچون دهان یا دریچه ورود به آن در نظر گرفته می‌شود که می‌تواند انرژی را به خانه و زندگی وارد کند. پس زمانی که پشت میز نشسته‌اید یا در رختخواب خوابیده‌اید، بهترین زمانی است که این انرژی را از درب ورودی دریافت کنید. بهترین موقعیت برای این وسایل جایی است که از آن درب ورودی اتاق را ببینید، اما در خط مستقیم آن نباشید. بهتر است آنها را به شکل مورب نسب به درب ورودی قرار داد.

فنگ شویی اتاق خواب
Illustrations of how to apply Feng Shui principles to a room or office

2.     به درب ورودی بیشتر توجه کنید

فنگ شویی اتاق‌های خانه فقط به فضای داخل اتاق محدود نمی‌شود؛ درب ورودی و نحوه مواجهه با فضای بیرون از آن نیز اهمیت ویژه‌‌ای دارد. در واقع درب ورودی اولین برداشت شما را از جهان بیرون در اختیارتان می‌گذارد. پس باید منطقه‌‌ای تمیز و بدون سروصدا باشد. البته نه به این معنی که آن را کاملا خالی از وسایل نگه دارید، بلکه وسایلی که در آن نگهداری می‌کنید باید مرتب باشد.

ورودی داخلی و خارجی هر اتاق باید روشنایی خوبی هم داشته باشد. می‌توانید روی درب خود یک حصیر زیبا برای خوشامدگویی قرار دهید تا انرژی ورودی به خانه را بیشتر کنید.

3.     آرزوهایتان برای ورود به خانه به شما انرژی می‌دهند!

یکی از اصول فنگ شویی که آن را با نام فعال کردن درب ورودی هم می‌شناسند، قرار دادن آرزوها در بالای درب است. از آنجایی که درب ورودی استعاره‌‌ای از ورود انرژی به خانه محسوب می‌شود، می‌توانید آن را با آرزوهای خود فعال کنید.

بین ساعت 11 صبح تا 1 بعد از ظهر (بیشترین روشنایی در روز)، لیستی از 9 آرزوی خود را با یک خودکار مشکی روی یک کاغذ قرمز بنویسید. سپس با ذهنی آگاه آنها را با صدای بلند بخوانید و در نهایت آن را امضا کنید. این برگه را درون یک پاکت قرمز رنگ قرار داده و بالای درب ورودی خود قرار دهید. با این کار با هر بار عبور از درب ورودی، به انرژی این آروزها متوسل می‌شوید. این پاکت را می‌توان حتی بالای درب ورودی اتاق خواب قرار داد.

4.     اتاق خواب خود را متعادل کنید

در فلسفه فنگ شویی اتاق‌های خانه، اتاق خواب نمادی از شماست و بیشترین تاثیر را بر روی شما دارد. ما ساعت‌های زیادی را در اتاق خواب می‌گذرانیم، به همین دلیل فنگ شویی این اتاق اهمیت زیادی دارد. پیش‌تر اشاره کردیم که تخت خواب باید در موقعیت فرماندهی باشد؛ اما باید حواستان باشد که در دو طرف تخت، فضایی را تعبیه کرده باشید. این موضوع به این معنی است که شما فضایی را برای شریک زندگی حال حاضر یا آینده خود ایجاد کرده‌اید. چرا که کسی دوست ندارد کنار دیوار بخوابد!

فنگ شویی اتاق ها در خانه

بهتر است حداقل 60 سانتی‌متر فضا در طرف چپ و راست تخت خواب وجود داشته باشد. با این حال بخش بالایی تحت باید به دیوار تکیه کرده باشد.

هر روز زمان بگذارید تا تخت خواب‌تان را مرتب کنید و بخاطر این که شب‌ها از شما مراقبت می‌کند، از او تشکر کنید. این یک روش زیبا برای شروع روز با کمی آرامش و نظم است. با این کار انرژی را در کل روز خود طنین انداز می‌کنید.

5.     مراقب رنگ‌ها باشید

استفاده از رنگ در فنگ شویی مربوط به پنج عنصر خاک، فلز، آب، چوب و آتش است. این پنج عنصر در طبیعت یافت می‌شوند و برای ایجاد انرژی و تعادل مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین اگر یک انرژی وجود دارد که کمی بیشتر به آن نیاز دارید، از رنگ آن در اکسسوری‌های اتاق یا حتی لباس‌های خود استفاده کنید.

اگر از خود مراقبتی و ثبات برخوردار نیستید، عنصر خاک بیشتری اضافه کنید. رنگ‌های خاک شامل تن‌های خاکی زرد، نارنجی و قهوه‌‌ای است. عنصر فلز (رنگ‌های خاکستری، سفید و تن متالیک) می‌تواند وضوح و دقت بیشتری را به شما دهد. اگر می‌خواهید جریان یا خرد بیشتری به فضاهای خود دعوت کنید، از رنگ‌های عنصر آب استفاده کنید. عنصر چوب می‌تواند به شروع جدید کمک کند و انرژی زندگی را به یک فضا وارد کند. سرانجام، رنگ قرمز (عنصر آتش) فریبنده است و می‌تواند شما را هنگامی که به اشتیاق یا شناخت بیشتری نیاز دارید، روشن کند.

رنگ ها و عناصر مهم فنگ شویی خانه

فنگ شویی اتاق‌های خانه ارتباط ما را با دنیای بیرونی و درونی را بیشتر می‌کند. با این اصول درک می‌کنیم که ما با همه چیز در ارتباط هستیم و همه چیز زنده هستند. پس آنها را به کار بگیرید تا انرژی، رنگ جدیدی به زندگی شما ببخشد.

منبع mindbodygreen

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

©2022 تمامی حقوق این سایت محفوظ است

تماس با ما

با ما در تماس باشید ، قول میدهیم در اسرع وقت پاسخ گو باشیم

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟