گیاه آپارتمانی خوشبو

هیچ چیز به اندازه ورود به فضایی که با رایحه‌ای خوش از شما استقبال کنند، لذت بخش نیست؛ یک گیاه آپارتمانی خوشبو می‌تواند این لذت را هر روز در خانه‌تان بیافریند. برخی از گیاهان آپارتمانی هستند که گل یا میوه خوشبویی دارند به طوری که عطر آنها خانه را پر می‌کند. اگر شما هم به دنبال یک رایحه از طبیعت هستید که روزتان را با آن آغاز کنید، در اینجا 5 گیاه آپارتمانی خوشبو و نحوه نگهداری از آنها را به شما آموزش می‌دهیم. همراه ما باشید.

5 گیاه آپارتمانی معطر برای نگهداری در خانه

1. پرتقال آپارتمانی کامکوات  Kumquat

این گیاه آپارتمانی یک درختچه کوچک و مینیاتوری از مرکبات است که رشد آهسته‌ای داشته و گل‌های آن عطر فوق‌العاده‌ای دارند. برای مراقبت از این گیاه بهتر است آن را در خاک مرطوب نگهداری نکنید؛ از طرف دیگر این گیاه عاشق نور است و هر چه در معرض نور بیشتری باشد، رشد بهتری خواهد داشت.

خاک مناسب برای نگهداری از گیاه آپارتمانی کامکوات، خاکی است که زهکشی خوبی داشته باشد. از این گیاه در کنار پنجره‌ها و درهای ورودی که نورگیر خوبی دارند نگهداری کنید. آب و هوای شرجی و مرطوب می‌تواند رشد کامکوات را مختل کند.

کود مناسب این گیاه هم کودی است که برای مرکبات استفاده می‌کنند. فراموش نکنید که رشد گیاه کامکوات در زمستان متوقف می‌شود و نیازی به کود ندارد.

پرتقال آپارتمانی کامکوات  Kumquat گیاه آپارتمانی خوشبو

2. گیاه آپارتمانی یاسمن نارنجی یا Orange Jessamine

یاسمن یا یاس به عنوان شناخته شده‌ترین گیاه آپارتمانی خوشبو است. این گیاه انواع مختلفی دارد و هر چند در دسته مرکبات قرار نمی‌گیرد؛ با این حال عطر و بوی گل‌های آن انسان را سرمست می‌کند.

بوی گل‌های این گیاه تا حدی شبیه به بوی مرکبات است.

این گونه از یاس را می‌توانید هرس کنید تا رشد گیاه مطابق با انتظارات شما باشد. علاوه بر این برای نگهداری از این گیاه لازم است که آن را در نور کامل و آبیاری مستمر قرار دهید. برای استفاده از کود هم کودهای متعادل با ترکیب 15-15-15 از نیتروژن، فسفر و پتاسیم پیشنهاد می‌شود. در فصل زمستان که رشد گیاه متوقف می‌شود، نیازی به استفاده از کود ندارید.

یاسمن نارنجی یا Orange Jessamine گیاه آپارتمانی خوشبو

3. گیاه آپارتمانی محبوبه شب یا Night-Blooming Jasmine

این گیاه آپارتمانی خوشبو که آن را به نام گل یاس شب هم می‌شناسند، بر خلاف نامش از خانواده گل یاس نبوده و به خانواده سولاناسه تعلق دارد.

این گیاه عطرآگین یکی از معطرترین گل‌ها را دارد که در شب رایحه‌شان پخش می‌شود. برای نگهداری از گیاه آپارتمانی محبوبه شب حتما آن را در محیطی کاملا نورگیر قرار دهید. آبیاری این گیاه هم باید به صورت مداوم انجام شده و بین هر بار آبیاری اجازه دهید که خاک خشک شود.

مطمئن شوید که در طول فصل رشد، گیاه یاس شب را با کود متعادل کوددهی می‌کنید و بعد از شکوفه زدن آن را هرس کنید تا گل‌های بیشتری ایجاد شود.

محبوبه شب یا Night-Blooming Jasmine گیاه آپارتمانی خوشبو

4. گیاه آپارتمانی پلکترانتوس آمبوینیکاس یا Cuban Oregano

یکی از جذاب‌ترین انواع گیاه آپارتمانی خوشبو همین گیاه است که در خانواده نعناعیان قرار می‌گیرد. عطر و رایحه برگ‌های این گیاه آن قدر قوی است که حتی اگر دست خود را به برگ‌ها بمالید، عطر آن را روی دست‌ها احساس خواهید کرد.

برای پرورش گیاه پلکترانتوس باید آن را در محیط با نور عالی و خاک با زهکشی خوب نگهداری کنید. برای آبیاری هم زمانی که چند سانتی‌متر از بالای خاک خشک شد، بهتر است دوباره آن را آبیاری کنید. اما حواستان باشد گیاه را بیش از اندازه آبیاری نکنید.

این گیاه آپارتمانی را می‌توانید مرتب هرس کنید تا کوچک باقی بماند.

پلکترانتوس آمبوینیکاس یا Cuban Oregano

5. گیاه آپارتمانی هویا کارنوزا یا Wax Plant

این گیاه آپارتمانی را با نام‌های دیگری همچون پیچ مومی یا شمعی هم می‌شناسند که به دلیل حالت وکس مانند برگ‌هایش به این نام‌ها شناخته شده است. گل‌های معطر این گیاه به شکل ستاره هستند.

برای نگهداری از گیاه شمعی باید آن را در محیطی که روشن است و آفتاب به طور مستقیم به آنجا نمی‌تابد نگهداری کنید. با این حال حواستان باشد که این گیاه آپارتمانی خوشبو در نور کم گل نمی‌دهد.

در طول فصل رشد باید گیاه هویا کارنوزا به طور مرتب آبیاری کنید و فواصل آبیاری باید به گونه‌ای باشد که چند سانتی‌متر بالای خاک خشک شود.

هویا کارنوزا یا Wax Plant

منبع realsimple

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

©2022 تمامی حقوق این سایت محفوظ است

تماس با ما

با ما در تماس باشید ، قول میدهیم در اسرع وقت پاسخ گو باشیم

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟