ایده دکوراسیون حمام به سبک روستیک Rustic

سبک روستیک که برخی آن را روستایی هم می‌نامند، یکی از سبک‌های دکوراسیون داخلی است که برای اولین بار در آمریکا معرفی شد. این سبک همان طور که از نامش پیداست، حس و حال روستایی و وینتیج داشته و مملو از رنگ‌های گرم و صمیمی و عناصر طبیعی به خصوص چوب است. برای دکوراسیون حمام به سبک روستیک هم از المان‌های مهم در این سبک استفاده می‌کنند که در ادامه 8 ایده جذاب برای پیاده سازی آن را با هم مرور می‌کنیم.

بهترین ایده‌ها برای داشتن حمام به سبک روستیک

1.     حمام به سبک روستیک با چوب طبیعی

یکی از عناصر پرطرفدار در این سبک دکوراسیون، چوب است. از آنجایی که در خانه‌های روستایی چوب نقش پررنگی داشته، روستیک هم بیشتر فضای خود را از عناصر چوبی وام می‌گیرد.

برای این که حمام شما حال و هوای روستیک بیشتری داشته باشد، از رنگ طبیعی چوب استفاده کنید.

2.     جزئیاتی با نماد طبیعت برای حمام به سبک روستیک

یک دیوار آجرنما بهترین ایده برای پیاده سازی سبک دکوراسیون روستیک در حمام است. هر نمایی از آجر به خصوص آجرهای کوچک با رنگ‌های گرم، بهترین انتخاب برای این سبک به شمار می‌روند.

با این حال اگر دیوار آجرنما ندارید و بودجه شما برای پیاده سازی آن کم است، به سراغ روکش‌های چوبی و یا حتی کاغذ دیواری با نمای دیوار آجری بروید.

بافت‌های برجسته یکی از خصوصیات سبک روستیک است که می‌تواند سرویس حمام را به فضایی دنج تبدیل کند.

 دکوراسیون حمام به سبک روستیک

3.     ترکیبی از دکوراسیون روستیک و مدرن

تصور نکنید که برای داشتن سبک روستیک فقط مجبور به استفاده از عناصر طبیعی با رنگ‌های گرم هستید. در بسیاری از سبک‌های دکوراسیونی امروزه، ترکیبی از سبک‌ها را به کار می‌برند که می‌تواند جلوه‌ای چشم نواز ایجاد کند.

در زیر تصویر حمام به سبک روستیک را در ترکیب با سبک مدرن می‌بینید. وجود یک آینه فلزی می‌تواند حال و هوای یک فضای روستیک را کمی متعادل کند. علاوه بر این اگر نمی‌خواهید یک حمام کاملا روستیک داشته باشید بهتر است به سراغ چوب‌هایی با رنگ روشن‌تر و کاشی‌های سفید بروید.

حمام روستیک

4.     از درب‌های چوبی (Barn Door) استفاده کنید

Barn Door نوع خاصی از درب‌های چوبی است که ظاهری شبیه به دروازه‌های قدیمی طویله‌های روستایی دارد. این درب‌های چوبی در سبک روستیک بسیار پرطرفدار و زیبا هستند. استفاده از آنها در دکوراسیون حمام روستیک خودتان، یک راه عالی برای جدا کردن فضای حمام از سایر اتاق‌هاست.

سبک دکوراسیون روستیک

5.     عناصر طبیعت را مهمان حمام خود کنید

حمام به سبک روستیک به معنای پذیرفتن هر نوع بافت خشن، طبیعی و پرداخت نشده از دل طبیعت است. سنگ‌هایی که پرداخت زیادی نشده و نمادی از طبیعت هستند، یکی از بهترین ایده‌ها برای داشتن یک سرویس حمام روستیک به شمار می‌روند.

در زیر تصویر یکی از خلاقانه‌ترین روش‌ها برای پیاده کردن این سبک دکوراسیون داخلی را تماشا می‌کنید. سنگ آهک طبیعی در کنار چوب، یک ترکیب فوق‌العاده برای نمایش طبیعت روستایی است.

استفاده از عناصر طبیعی در حمام به سبک روستیک

6.     جزئیات روستیک را دست کم نگیرید

برای پیاده کردن سبک روستایی در حمام خود قرار نیست که همیشه هزینه زیادی کنید. با کوچک‌ترین جزئیات هم می‌توان حس و حال یک فضای روستیک را بیافرینید.

به عنوان مثال بکگراندها، کاغذ دیواری‌ها و آثار هنری که روی دیوار قرار می‌دهید، همگی می‌توانند تداعی کننده روستیک در حمام شما باشند. برای انتخاب طرح کاغذ دیواری‌ها حتما از طرح و نقش‌های وینتیج و قدیمی استفاده کنید تا حمام تبدیل به فضایی دنج شود.

انتخاب کاغذ دیواری در سبک روستیک

7.     از کمدهای چوبی استفاده کنید

یکی از جذاب‌ترین ایده‌ها برای داشتن حمام به سبک روستیک ، استفاده از انواع کمدها و قفسه‌های چوبی در سرویس حمام است. حتی اگر نمی‌توانید روشویی یا وان خود را چوبی طراحی کنید، کمدها و شلف‌های چوبی به شما کمک می‌کنند تا به زیبایی هر چه تمام، یک استایل روستیک در حمام خود داشته باشید.

کمدهای چوبی در Rustic

8.     از وسایل تزیینی وینتیج استفاده کنید

وسایل دکوراسیون وینتیج شامل انواع آینه‌ها با طرح قدیمی تا گلدان‌ها و لوسترهای عجیب و غریبی می‌شود که می‌توانند حس و حال یک فضا را به طور کلی تغییر دهند.

در این تصویر، دیوار با استفاده از آینه‌های چوبی با ظاهر قدیمی تزیین شده که یک نمای فوق‌العاده به حمام داده است.

Rustic Bathroom Ideas

منبع thespruce

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

©2022 تمامی حقوق این سایت محفوظ است

تماس با ما

با ما در تماس باشید ، قول میدهیم در اسرع وقت پاسخ گو باشیم

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟