ایده طراحی هوم آفیس یا دفتر خانگی

با وجود پاندمی کرونا و خانگی شدن بسیاری از کسب و کارها، طراحی هوم آفیس یا دفتر خانگی بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است. اگر شما هم کسی هستید که به واسطه شرایط جدید زندگی مجبورید کارها را در خانه دنبال کنید، یک هوم آفیس شیک و زیبا می‌تواند بهره کاری‌تان را بیشتر کند. در این بخش همراه ما باشید تا با ایده‌های خیلی کوچک و ساده شما را راهنمایی کنیم که ظاهر رسمی‌تری به دفتر خانگی خودتان دهید.

1.   دفتر خانگی را در گوشه‌‌ای از اتاق طراحی کنید

اگر فضای خانه شما به گونه‌‌ای است که نمی‌توانید یک اتاق کامل را به هوم آفیس اختصاص دهید، قطعا فضایی در اتاق‌تان دارید که استفاده چندانی از آن نمی‌شود. به لطف معماری جذاب بسیاری از خانه‌ها، گوشه‌های پرت و بی‌استفاده معمولا در بسیاری از اتاق‌ها دیده می‌شود. برای این که این گوشه از اتاق را تبدیل به یک دفتر کار کنید، کافی است از قفسه‌های دیواری و یک میز کمک بگیرید.

با این کار یک دفتر کار کوچک و جمع و جور دارید و از فضاهای بی‌استفاده خانه بیشترین بهره را برده‌اید.

دفتر خانگی را در گوشه‌‌ای از اتاق

2.   طراحی دفتر خانگی فقط با یک کمد دیواری!

برای طراحی فضایی که بهره کاری شما را بیشتر کند، به یک اتاق 12 متری نیاز ندارید. گاهی می‌توانید با یک کمد دیواری هم این کار را انجام دهید. این مدل هوم آفیس را با نام CLOFFICE می‌شناسند. می‌توانید یک میز تحریر و قفسه‌ها را در دل یک کمد طراحی کنید و زمانی که کارتان تمام می‌شود همه چیز در دل کمد خواهد بود. با این کار به راحتی فضای کاری خودتان را جدا می‌کنید.

دفتر خانگی CLOFFICE

3.   در فضای کاری خودتان از رنگ‌های سبز استفاده کنید

اگر در هوم آفیس خانگی خودتان زود خسته می‌شوید و نمی‌توانید به اندازه کار در دفاتر رسمی بهره وری داشته باشید، حتما از رنگ سبز و طبیعت کمک بگیرید. رنگ سبز به دلیل ویژگی آرامش بخشی و الهام بخشی، می‌تواند انتخاب فوق‌العاده‌‌ای برای دفاتر کار خانگی باشد. حتی اگر می‌توانید دفتر خودتان را در فضایی تعبیه کنید که رو به طبیعت باشد یا حداقل از گیاهان آپارتمانی در اتاق کار خودتان استفاده کنید.

از سبزهای کم رنگ و ملایم و سرد تا غلظت‌های غنی‌تر رنگ زیتونی، همگی برای یک هوم آفیس فوق‌العاده هستند.

رنگ سبز در هوم آفیس

4.   حتی اتاق‌های تاریک می‌تواند برای کار مناسب باشد

احتمالا شما هم شنیده‌اید که نباید برای اتاق‌های کوچک از رنگ‌های تیره استفاده کرد؛ با این حال گاهی استفاده از رنگ‌های تیره باعث می‌شود که یک فضای کوچک تبدیل به گوشه‌‌ای دنج و آرامش بخش شود. همان چیزی که می‌تواند تمرکز و بهره وری شما را در دفتر خانگی بیشتر کند.

خاکستری‌های تیره، آبی و حتی قهوه‌‌ای همه می‌توانند در یک دفتر کار کوچک خانگی به خوبی به نظر برسند. به خصوص قهوه‌‌ای که در ایجاد فضایی آرام بهترین نقش را بازی می‌کند.

طراحی اتاق تاریک برای دفتر کار

5.   دفتر کارتان را در اتاق نشیمن طراحی کنید

همیشه قرار نیست هوم آفیس جایی دور از دید دیگران باشد. اتاق نشیمن بر خلاف تصور می‌تواند آرام‌ترین اتاق شما باشد. از طرف دیگر به دلیل جدا بودن این فضا از اتاق خواب، کار کردن در این فضا برای شما راحت‌تر است. کافی است که یک فضای کوچک از اتاق نشیمن را به عنوان هوم آفیس انتخاب و از طاقچه‌ها یا شلف‌های دیواری برای قرار دادن وسایل‌تان استفاده کنید.

دفتر کار در اتاق نشیمن

6.   حتی بخشی از آشپزخانه هم می‌تواند هوم آفیس باشد

اگر دوست دارید نزدیک دستگاه قهوه باشید، آشپزخانه برای فعالیت کاری می‌تواند بهترین گزینه باشد! برای این که دفتر خانگی شما نزدیک به آشپزخانه باشد قرار نیست دکوراسیون خانه را تغییر دهید. برای این کار از میزهای تاشو استفاده کنید. حتی می‌توانید روی کابینت یا اپن آشپزخانه‌های مدرن خودتان کار کنید. مهم این است فضایی را انتخاب کنید که بهترین احساس را در شما ایجاد می‌کند.

هوم آفیس در آشپزخانه

7.   کانکس‌های شیشه‌‌ای برای طراحی هوم آفیس

اگر کار شما به گونه‌‌ای است که ساعات زیادی را در خانه مشغول کار هستید، استفاده از کانکس‌های شیشه‌‌ای می‌تواند بهتر باشد. با استفاده از این جداکننده‌های شیشه‌‌ای هم نور زیادی را به اتاق کار خودتان می‌آورید و هم این که سایر اعضای خانواده متوجه می‌شوند مشغول کار هستید و مزاحمت کمتری برای شما ایجاد می‌کنند.

کانکس‌های شیشه‌‌ای برای طراحی دفتر کار در خانه

8.   از قفسه‌های دیواری بیشتر استفاده کنید

یکی از دغدغه‌های طراحی دفتر خانگی یا هوم آفیس کمبود فضاست. معمولا یک میز برای قرار دادن تمام وسایل کاری کفایت نمی‌کند و استفاده از میز و کمدهای بیشتر فقط باعث حواس‌پرتی شما می شود. انتخاب بهتر برای سر و سامان دادن به اتاق کار خانگی استفاده از شلف‌ها و قفسه‌های دیواری است. با استفاده از این قفسه‌ها بدون این که فضای کف اتاق را کوچک‌تر کنید، از دیوارها بیشترین استفاده را خواهید کرد.

قفسه دیواری در دفتر کار یا هوم آفیس

منبع livingetc

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

©2023 تمامی حقوق این سایت محفوظ است

تماس با ما

با ما در تماس باشید ، قول میدهیم در اسرع وقت پاسخ گو باشیم

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟